Іванна Рудишин розповіла, як війна змінила «ВолиньPost»

Інтернет-видання «ВолиньPost» більше не вважає джерелами новин власних інформаторів. З 24 лютого працівники медіа пишуть про воєнні дії тільки після заяв офіційних осіб.

Про це заявила головна редакторка видання Іванна Рудишин під час воркшопу зі студентами-журналістами ФФтаЖ.

Вона розповіла, що редакція не одразу зорієнтувалася, як писати про війну. Перші дні повномасштабного вторгнення росії в Україну були невизначеними, тому видання звернулося за допомогою до відповідних організацій. Зараз медіа чітко дотримується правил і рекомендацій щодо висвітлення воєнної тематики.

«До мене телефонує директор та каже: «путін оголосив повномасштабну війну». Перше, що я зробила – це взяла до рук ноутбук та опублікувала новину на сайті, хоча мала б збирати тривожну валізу. Після цього я вже почула вибухи за вікном. Перший день та три дні опісля був якийсь хаос в думках та на роботі: ми не знали що писати і як краще це робити, аби не зашкодити країні та силовикам», – пригадала свій робочий день 24 лютого Іванна.

Спікерка наголосила на важливості об’єктивності та нейтральності в роботі журналіста. За словами редакторки, маніпуляція заголовками збільшує перегляди, але псує репутацію медіа, тому видання намагається нею не зловживати.

«Сьогодні інколи краще десь змовчати, щось вберегти в таємниці, щоб потім не шкодувати про написане та знову ж таки не нашкодити країні, а навпаки – бути корисним», – сказала головна редакторка.

Гостя нагадала студентам про шкоду мови ворожнечі та зазначила, що сьогодні єдність нашої країни порушують такі заголовки: «Переселенець з Донецька пограбував дівчину» або «Переселенка збила бабусю». Іванна порадила бути уважними до слів, які негативно налаштовують українців одне проти одного.

«Східна Україна, Західна Україна не треба використовувати, бо цим ми показуємо розбрат. Краще вживати західна частина України або ж схід України. Не варто писати, що гинуть найкращі, адже всі, хто воює зараз, вони і є найкращі», – навела приклад журналістка.

Іванна – акредитований журналіст, тож у разі виникнення бойових дій у Луцьку вона матиме змогу і надалі писати новини. Вона запевнила, що готова жертвувати собою задля інформації. Журналістка має каску, аптечку та бронежилети, а також ознайомлена з правилами надання першої медичної допомоги.

Зустріч з Іванною Рудишин на ФФтаЖ відбулася вже втретє. Випускниця щороку проводить воркшопи для студентів у межах різних навчальних дисциплін. Цього разу захід організувала доцентка кафедри соціальних комунікацій Наталія Шульська на парі «Майстерність написання журналістського матеріалу». Він пройшов у форматі бліцопитування. Здобувачі освіти самі обрали тему розмови з випускницю ФФтаЖ: робота журналістів в умовах воєнного стану і правила написання хорошого та клікабельного матеріалу.

Анастасія Басалка, студентка-журналістка


Вас також може зацікавити:

Журналістсько-редакторський воркшоп з головною редакторкою «ВолиньPost» (нарис)

«Від мрії до Фронтери»: як книжкове життя змінює нас (із розмови з Еллою Яцутою)

Богдан Коваль про відеоконтент: що, як і для кого

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *