У ВНУ презентували перевидання книги «Україна Incognita»

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки відбулася розмова з головною редакторкою газети «День» Ларисою Івшиною. Під час події презентували дев’яте перевидання книги «Україна Incognita». Темою зустрічі стала «історія як проєкт майбутнього».

«Бібліотеці й першій книзі «Україна Incognita» – 20 років. Саме час оцінити уроки історії і як ми вчилися… Може, хоч тепер має бути очевидно: Історія, перенавчання народу – питання національної безпеки. За цей час можна було ще й здійснити успішну гуманітарну експансію. Путін «живиться» нашими гріхами. До речі, дуже показово, що, вкравши Крим, він оперативненько вніс поправки в шкільні підручники історії… І росте нове покоління сусідів, у свідомості яких закріплена збочена «карта світу» – де нашої країни нема. Це не жарт. Це і є війна за місце в історії», – преконує головна редакторка газети «День» Лариса Івшина.

Зустріч відвідали студенти та викладачі факультету філології та журналістики. Гостя дала багато порад молоді, яка була присутня на презентації. Лариса Івшина поділилася своїм поглядом на сучасний стан української журналістики, закликала ретельніше вчити історію та не боятися змінювати Україну:

«Нам треба вийти з образу жертви і взяти відповідальність за своє відродження… Найгірша риса українців – злочинний романтизм. Ми маємо стати реалістами і зрозуміти, що можемо зробити».

Вона також розповіла власний досвід дослідження української історії та пригадала, як створювалася книга «Україна Incognita».

«Я вірю, що суспільство змінюється. І «Україна Incognita» стала добрим каталізатором цього», – запевнила редакторка .

«Україна Incognita» – книга-дайджест, вперше надрукована 2002 року в київському видавництві «Факт». Вийшла вона з позначкою «Бібліотека газети “День”» за загальною редакцією Лариси Івшиної. У виданні містяться кращі статті на теми української історії, які друкувалися на сторінках газети. Автори цих публікацій – історики, філософи, філологи, культурологи, журналісти, краєзнавці, імена яких постійно з’являються на сторінках «Дня».

Ювілейне перевидання вирізняється актуальною післямовою Лариси Івшиної. Головна редакторка написала її влітку 2022 року, проаналізувавши події російсько-української війни.

Фото Анни Костюк


Вас також може зацікавити:

Літня школа газети «День»

Життя-легенда, або як пісні Володимира Івасюка радянську владу лякали

Другокурсниця збирає історії українців у подкасті «Щоденники долі»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *