Літня школа газети «День»

Протягом серпня 2022 року в онлайн-форматі відбулась Літня школа газети «День».  До комунікації з учасниками долучились досвідчені журналісти, спеціалісти у міжнародній, безпековій, політичній сфері, а також екоактивісти й експерти у сфері охорони та захисту довкілля: Андрій Цаплієнко, Ганна Гопко, Анна Данильчук, Дмитро Скрильніков, Олена Кравченко, Іван Капсуман, Ірина Мацепура та ін.

За сприяння кафедри соціальних комунікацій студенти-журналісти Волинського національного університету імені Лесі Українки мали можливість долучитися до участі в Літній школі «Дня»: здобути новий досвід, відчути журналістське середовище, отримати ґрунтовну базу і почути практичні поради фахівців, дізнатись щось нове.

Завершальне заняття в рамках Літньої школи провела Лариса Івшина, головна редакторка газети «День» та членкиня Наглядової ради ВНУ імені Лесі Українки. У своєму виступі на тему «Журналістика майбутнього» Лариса Олексіївна торкнулася важливих питань державотворення, функціонування української мови, подальшої розбудови країни та ролі медіа у цих процесах.

 

Студенти-журналісти поділилися враженнями про свою участь у Літній школі:

Поліна Заболотна: «Всі лекції були змістовними і водночас доступними для сприйняття. Найбільше мене зацікавили виступи Олени Кравченко, Ірини Мацепури, Анни Данильчук і Миколи Тимченка. Від них я почула багато нової інформації, яку планую використовувати на практиці. Я із задоволенням долучилася до обговорення важливих тем і поглибила свої знання з журналістського фаху».

Роман Марчук: «Радий, що приєднався до літньої школи! Дізнався багато нового. Лектори поділилися своїм досвідом і баченням подальшої долі України та сфокусували увагу на окресленні значення медіа у розвитку держави. Літня школа – це можливість діалогу, комунікація між професійними журналістами-практиками та початківцями. Дякую організаторам, особливо головній редакторці газети “День”!».

Ольга Юфан: «Було цікаво слухати усіх лекторів, та найбільше тих, хто розповідав про екофейки, міфи, які існують довкола цієї теми, та екологічні розслідування. Це було для мене шось зовсім нове і невідоме, і завдяки участі в Літній школі я зрозуміла, що варто приділяти більше уваги цій темі. Безмежно вдячна організаторам за можливість відвідати лекції. Було цікаво та пізнавально».

 

Роман МАРЧУК,

здобувач освітньої програми «Журналістика і міжкультурна комунікація»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *