З ницої фірми до комп’ютерного гіганту. Історія розвитку компанії Apple

Apple заснували в 1970-х роках. Це була ініціатива двох друзів – Стіва Джобса та Стіва Возняка. Спершу вони просто складали комп’ютери і часом продавали свої вироби. Офіційно ж друзі зареєстрували компанію Apple Computer inc. 1 квітня 1976 року.

Початок ери персональних комп’ютерів

Друзі розробили персональний комп’ютер, але він був зовсім не схожий на той, який зараз знаходиться за нашим столом. Це була дерев’яна шкатулка без монітора. Продали всього 50 машин. Проте це все одно змотивувало продовжувати займатися бізнесом.

Вже у 1977 Возняк з Джобсом показали більш схожий на сучасні реалії варіант – Apple II. П’ять мільйонів копій довели, що розробники рухаються у вдалому напрямку та дійсно роблять прорив у сфері технологій.

Наближення до популярності

1980 року компанія почала з’являтися на фондових біржах та встановила ціну за акцію – 22 долари. Для порівняння: 2012 року акція коштувала 550 доларів.
Однак 1981 року Стів Возняк потрапив у авіакатастрофу, внаслідок чого компанія «загальмувала».

Перший ноубук

Саме через авіакатастрофу компанія могла випускати однакові портативні комп’ютери. Macintosh Portable, перший ноутбук Apple, випустили 1989 року. На ньому були невеликий екран та низька потужність. Коштував він шість з половиною тисяч доларів.

Наступний ноутбук – Powerbook 100 – важив на п’ять кілограмів менше та міг працювати без підзарядки три години. Портативні комп’ютери принесли компанії мільярд доларів та допомогли ще більше закріпитися на ринку.

Музика в кишені

Перший аудіоплеєр Apple з’явився 2001 року під назвою iPod Classic 1G. Він мав досить компактний розмір та вміщав у себе приблизно тисячу пісень. Пізніше компанія випустила моделі iPod nano та iPod Touch, які лише закріпили успіх плеєрів на ринку.

Товари компанії стали настільки популярними, що стало доречним відкрити власну платформу для продажу: Itunes Store та Apple Store.

MacBook – багаторічний успіх

Вже у 2008 році Apple продовжує дивувати. І цим «дивом» виявився найтонший ноутбук у світі (на той час), який мав назву MacBook. Здивували публіку також магнітним роз’ємом, який виявився дуже зручним. Згодом серія була удосконалена та отримала приставки Air та Pro.

Найпопулярніший телефон

Ера Iphone почалася 2007 року. Джобс презентував абсолютно новий тип телефонів. Першим став iPhone 2G – справжній прорив на ті часи. Стів казав, що «Сьогодні Apple наново винайшла телефон», і він мав рацію. Доводить це сьогоднішня популярність Iphone.

Кожна модель телефонів має помітні зміни, без яких неможливо уявити сучасний девайс. В Iphone  з’явилися Lightning (заряджати можна з двох боків зарядки), відбиток пальця та Face id, постійно покращується операційна система, яка стає більш захищеною та швидкою.

Ipad, Apple Watch, AirPods, MacBook

Помилково вважати, що компанія прославилась лише завдяки телефонам. Велике значення мають інші повноцінні пристрої та аксесуари, які не менш популярні серед споживачів.

Apple Watch – розумний годинник, який полегшує життя людям ще з 2014 року.

Ipad – планшет, який з легкістю може замінити будь-який комп’ютер.

AirPods – безпровідні навушники, які здивували своєю зручністю та надійністю.

MacBook – ноутбук, який стає все тоншим, потужнішим та кращим.

Apple має ще десятки пристроїв, яким довіряють та якими захоплюються. Компанія – лідер ринку цифрових товарів з мільйонною аудиторією та трильйонним капіталом.

Владислав Каленюк, студент-журналіст


Вас також може зацікавити:

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *