Луцьк архітектурний: місто з ароматом історії (фоторепортаж)

У Луцьку кожна будівля має власну історію та навіть легенду, яку переповідають якщо не сотні, то вже десятки років. Стародавній костел, кірха, будинок скульптора – усе це добре знайомі лучанам місця, проте чи багато з вас знають, як та коли будували ці витвори мистецтва?

До прикладу, нашу відому своїм готичним стилем Лютеранську кірху збудували ще в 1906 році як храм Луцької лютеранської громади. З часу побудови вона виконувала роль одного з головних храмів німецьких колоністів Волині. Однак у зв’язку з подіями Другої світової війни занепала. В радянські часи вона належала різним установам, головному архіву. Із розпадом Радянського союзу кірха була віддана громаді баптистів, які належно відреставрували споруду. Нині вона є пам’яткою архітектури, силует якої займає вагоме композиційне та естетичне місце в загальному тлі Луцького заповідника.

А чи знали ви, що костел єзуїтів (той, що нині Собор Святих Петра й Павла) почали будувати на місці В’їзної вежі Луцького замку так, щоб він замінив собою ділянку стіни замку, а головний фасад костелу опинився біля в’їзних воріт?

1648 року внаслідок Національно-визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького Луцьк зазнав нападу козаків. Костели міста були розграбовані, майно понищене. Єзуїти були змушені покинути костел. Вернулися вони сюди в 1667 року і дали нове життя комплексу.

14 червня 1724 року сталася величезна пожежа, яка дуже пошкодила костел і колегіум. Упродовж наступних років аж до 1730 року велася докорінна відбудова. Після цього храм набув зовсім іншого вигляду.

А от перлиною з перлин є, безсумнівно, будинок Косачів, в якому ще мала Леся Українка провела чималу частину свого життя. Нині у стінах будівлі відтворили декілька її кімнат. Кожен справжній турист неодмінно має туди потрапити!

Чи варто казати про дім скульптора Голованя чи звичайні на перший погляд скульптури та прикраси на будинках в старому місті? Кожна з них несе особливий сенс. Блукаючи вуличками, можна натрапити на постать чоловіка, який сидить та роздумує про життя.

Луцьк – місто, де кожна вулиця «пахне» історією, варто лише вловити аромат.

Анастасія Семенюк, студентка-журналістка


Вас також може зацікавити:

Пригадуємо Луцьк до війни. ФОТОРЕПОРТАЖ

Луцьк після «двадцять четвертого»

Історія для істориків? (Україна-Польща)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *