На майстер-класі виготовлення ляльок

У приміщенні Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника на Тернопільщині для переселенців проводять  майстер-клас із виготовлення ляльок. Вироби змотують з ниток, стрічок і кольорових клаптиків тканини. Про це розповіла завідуюча науковим відділенням заповідника Ольга.

За її словами, майстер-клас організувала лялькарка Лідія. Ця жінка давно займається декоративно-прикладним мистецтвом і радо ділиться досвідом з усіма охочими. Лідія коментує мистецький процес:

«Учасники стали дизайнерами власних лялечок, унікальних та самобутніх. Комусь вдалися прекрасні україночки в барвистому одязі, іншим – казкові персонажі та чудові балерини. Кожен мав можливість у теплій атмосфері поспілкуватися, зануритися у творчий процес і відволіктися від проблем. Бо, як відомо, творчість лікує душу, допомагає пережити стресові ситуації».

Завідувачка наукового відділення заповідника Ольга стверджує, що охочих приєднатися до терапії чимало. Багато переселенців приходять із дітьми. При чому майструванням ляльок з однаковим захватом займаються і хлопці, і дівчата.

«Травень у нас видався багатим на майстер-класи. Відбулися заходи у форматі мінілекцій для вимушених переселенців. Учасники слухали про регіональну особливість вишиванок, дивилися на взірці, а потім кожен міг створити унікальний проєкт вишиванки. Сьогодні як ніколи важливо не лише усвідомлювати, а й прикрашати свою національну ідентичність», – вважає Ольга.

Погоджується з думкою про те, що мистецтво позитивно впливає на дитину і переселенка Оксана. Разом з дочкою Даринкою вони перебралися на захід з Ізюма. Даринка розповідає, що тут навчилася вишивати. Показує свою першу роботу.

«Раніше я займалася спортом і танцями – це було моє хобі. Коли приїхала сюди, мене навчили вишивати бісером. Мені дуже сподобалося», – поділилася враженнями дівчинка.

Також для переселенців регулярно організовують заняття з плетіння паперових трубочок. Проводить їх кременчанин Василь Деревінський. Майстер сам виготовляє матеріал для плетіння, змочує, висушує та скручує з паперу трубочки. Діти і дорослі з інших областей опановують з майстром плетіння, вчаться створювати корзинки, підставки для горнят, прикраси.

За словами завідувачки заповідника Ольги, мінілекції, інформаційні години, майстер-класи, заняття з арттерапії, а також екскурсії старовинним Кременцем та на гору Бону для переселенців є безкоштовними.

Марія Юноша, студентка-журналістка


Вас також може зацікавити:

У розстріляній Бучі на парканах розквітли сліди від куль

Важливість людського ресурсу задля спільної перемоги – інтерв’ю з волонтерами громадської організації «Допомога армії – Рівне» («ДАР»)

У Луцьку дітей вчать битися «до перемоги» з чотирьох років

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *