Луцьк після «двадцять четвертого»

Війна, яка розпочалася 24 лютого, внесла значні, якщо не колосальні, зміни в життя кожного з нас. Проте змінилися не лише події, але й місця, які нас оточують. У зонах активних бойових дій можна побачити страшні наслідки війни: розтрощені будинки, спалені школи, побиті вікна та тіла мертвих на землі. Однак чи змінився Луцьк за період війни?

Перше, що з`явилося в місті – велика кількість військових. Вулиці весь час патрулюють люди у військовій форма або поліціянти з спеціальними пов’язками. Найбільше їх, звичайно, у центральній частині міста, де знаходиться Головне управління Національної поліції.

Ще однією вагомою зміною в Луцьку є наявність блокпостів на виїздах з міста. Тепер усіх охочих потрапити в місто ретельно перевіряють люди у формі. На жаль чи на щастя, фотографувати такі місця заборонено, тому показати вигляд пунктів пропуску ми не можемо.

І не менш важливим стала поява сирен. Тепер цей страшний звук заповнив буденність лучан та гостей міста, тому вже ніхто не дивується новим повітряним тривогам, які супроводжуються пронизливим та неприємним звуковим сигналом.

Ми поспілкувалися з перехожими та поцікавилися в них, що на їхню думку змінилося в Луцьку після початку повномасштабного вторгнення.

«Спочатку було моторошно. Гучні сирени, самотні вулички, поодинокі перехожі з наляканими очима, вночі цілковита темрява… Нині ж я не бачу суттєвих змін. Люди почали звикати або навчились жити у новій реальності. Із настанням тепла надворі стало людно. У центрі міста багато усміхнених із морозивом, у парку із солодкою ватою. Теми розмов хіба нині інші. Люди то в пошуках пального, то в пошуках солі. Щоправда, тепер без масок», – розповіла лучанка Ольга.

Анна, яка живе в центральній частині міста зазначила: «Найбільше боялася спочатку сирен і було не звично бачити таку кількість військових на вулицях, проте з часом звикла. Зараз уже повітряні тривоги усе менше викликають занепокоєння, але до сховищ чи в коридор удома бігаю.  Загалом місто змінилося, але в нас не ведуться бойові дії, що дуже тішить, бо боюся уявити, щоб тоді відбувалося».

Луцьк і справді змінився, проте з впевненістю можемо сказати, що такі зміни кардинально на життя людей не вплинули, адже навпаки призначені задля безпеки.

Максим Косюр, студент-журналіст


Вас також може зацікавити:

«Бажані шляхи» України та Європи

Чи досі на Варшавському ринку продають білоруські товари (фоторепортаж)

У Луцьку відбувся захід мистецького проєкту «Драбина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *