Війна і кава: пити чи не пити?

Під час війни для України надзвичайно важливий розвиток малого бізнесу. Щодня все більше закладів починають відновлювати роботу. Проте є й такі, хто вважає, що це неактуально, адже війна – не час для розваг. Ми відвідали кав’ярню «Black & White» і дізналися, як працюють сьогодні заклади і яке ставлення до «походів» на каву серед відвідувачів.

«Black & White» – невеличка кав’ярня в місті Кременець, що на Тернопільщині. Сьогодні заклад приймає десятки відвідувачів, серед яких містяни та переселенці. Свою роботу кафе відновило приблизно місяць тому.

Відвідувачі «Black & White»  

«Як не дивно, але після війни в нас навіть побільшало відвідувачів. Можливо, справа в переселенцях. Для мене відновити роботу – нескладне рішення. Я вважаю, що саме ми можемо привчити людей до хороших напоїв та подарувати їм заряд на день», – каже бартендерка Ірина.

Бартендерка Ірина за роботою

Дівчина працює у сфері обслуговування вже жва роки. Каже, що в цьому закладі спочатку привабив інтер’єр і стиль, а потім залишилася працювати через колектив і затишну атмосферу.

 Розпис головної зали

Заклад приймає чимало гостей. Багато відвідувачів  просто беруть каву із собою, інші ж навпаки – проводять час за столиком у компанії друзів чи сім’ї. Своїми думками щодо відновлення роботи закладів поділилася Катерина, яка прийшла з подругою випити кави. Жінка зізналася, що спочатку навіть трохи соромилась прийти в кав’ярню «як раніше», але потім переосмислила своє ставлення до походів на каву під час війни:

«Якщо можливо, це необхідно робити. Нам зараз як ніколи потрібні зустрічі з друзями, розмови, слова підтримки. Інколи кава – просто привід для зустрічі з тими, хто тобі дорогий. Тому я не вважаю, що війна перепона для цього – навпаки – час за кавою,  як і все зараз, став набагато дорожчим», – поділилася Катерина.

Відвідувачка Катерина (праворуч) з подругою

Каву у «Black & White» подають в одноразову посуді, за звичкою, що залишилась після пандемії. Проте персонал знайшов спосіб робити будні людей приємнішими, підписуючи замовлення різними побажаннями.

Замовлення із собою у «Black & White»

Заохоченням малого бізнесу займається і влада. Зокрема на Тернопільщині відновили роботу не лише місцеві підприємства, а й ті, що були змушені перебратися на захід в умовах військового вторгнення.

«Ми звернулися до підприємців в області й попросили їх зараз відновити роботу. Передусім  це стосується закладів громадського харчування, магазинів, які реалізовують товари першої потреби. Ми ухвалили рішення про роботу сільськогосподарських ярмарків. Це дасть змогу виробникам Тернопільщини швидко реалізовувати свою продукцію, а жителям області – купувати продукти місцевого виробника за дешевшими цінами. Ми не маємо права зупинити виробництво. Я прошу бізнес – працюйте, виплачуйте заробітні плати, створюйте додаткові робочі місця, розвивайтесь», – закликав голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.

Кава як вона є

Сьогодні надзвичайно важливо працювати і приносити користь державі. У кожного свій фронт. Щоб наша армія могла воювати, має працювати й наша економіка.

Марія Юноша, студентка-журналістка


Вас також може зацікавити:

Кава від «А» до «Я»: який шлях проходить напій перед тим, як потрапити в чашку

«Бажані шляхи» України та Європи

Чи досі на Варшавському ринку продають білоруські товари (фоторепортаж)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *