«Бажані шляхи» України та Європи

Нам щодня трапляється щось схоже. Хочемо якнайшвидше дійти до автобусної зупинки чи магазину, а поряд з асфальтованим відрізком дороги або бруківкою – витоптана стежина. Звідки вона тут взялася, хто був перший, кому прийшла в голову ідея скоротити шлях саме так? Як із цим боротися і чи потрібно взагалі?

У Великій Британії таке явище називають «desire paths», що в перекладі дослівно означає «бажані шляхи». Це приклад несприйняття мешканцями міст задумів урбаністів, або ж «фідбек» для міської влади, який вкаже на необхідне для бруківки місце.

Часом спроби обмежити прохід стежкою, яку знає вже не одне покоління, закінчуються створенням нових альтернативних шляхів у ще більшій кількості. Єдиного варіанту для вирішення цієї проблеми досі не існує. У Німеччині забудовники зон відпочинку перед вкладанням бруківки засипають всю територію піском та закликають людей (за допомогою табличок) ходити так, як їм заманеться протягом кількох днів. Після цього кладуть там, де слідів найбільше.

А якщо стежинка була ще до проєкту урбаністів, то її просто приводять до ладу, викладаючи там невеличку доріжку, що тільки додає їй милого антуражу.

Олександр Цвєтков, студент-журналіст


Вас також може зацікавити:

Психологія на щодень: Джон Кехо “Підсвідомості все підвладне” (аудіорецензія)

Студдекан ФФтаЖ презентувала спецвипуск власного журналу

У Луцьку відбувся захід мистецького проєкту «Драбина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *