Тут чутно лише відголоски війни. Життя курортного містечка на Львівщині

Чотири години їзди від Луцька – і ви в курортному містечку Східниця. Воно розташоване за 30 кілометрів від Львова – одного з найбезпечніших зараз обласних центрів України.

З першого дня повномасштабного вторгнення росії змінилося життя всіх українців. Власна домівка для багатьох стала небезпечною. Східниця – це тихе селищем з населенням близько двох тисяч людей. Мандрівники знаходять тут гірське повітря, цілющу воду та надзвичайну природу. Цьому місцю не звикати до потоку туристів. Однак з 25 лютого туди почали приїздити ті, кого не цікавила природа – вони шукали безпеки. 

Станом на квітень 2022 року, Східниця прихистила 14 тисяч людей. Селищний голова Східниці Іван Піляк зазначив, що раніше селище могло прихистити вдвічі менше людей, тому зараз воно переповнене.

«А коли ми порахували, то зрозуміли, що потужності курорту трохи недооцінили. Мені здається, що не відмовляють нікому. Десь господарі посуваються, облаштовують місце для ночівлі», – розповідав він. 

Щодо господарів, то вони справді тут привітні всюди. Прогулюючись маленькою вулицею, де майже немає нових забудов, зустрічаєш місцевих, які тобі посміхаються і намагаються розпочати діалог:

– О, та ми тут стільки людей ще не бачили… Але радіємо, що наше селище змогло прихистити стількох побитих війною українців, – каже баба Ганна, яка вийшли на двір погодувати курей. 

Нашу розмову чує її сусідка і приєднується: 

– Я ніколи не думала, що навколо стільки світлих людей. Ми усі організувались і несемо речі, продукти тим, хто приїжджає без усього. Отак, вірите, люди буває лише з пакетом приїжджають, – підхоплює жінка Мирослава. 

У місцевих садибах та готелях не підіймали ціни на час війни. Люди, які мають заощадження, часто обирають для свого проживання готель на платній основі, аби безкоштовне житло дісталось тим, хто його справді потребує. 

Як зазначав селищний голова, людей часто селять місцеві безплатно, але за комуналку платити господарям треба, тому це буває і чисто символічна вартість. 

«Варто розуміти, що, наприклад, борги за газ ніхто ж не скасує. Ви ж не заселите людей і не виключите їм газ, бо, мовляв, не зрозуміло, що там далі буде. Тому якщо хата стоїть порожня, господарі готові заселити людей, але за умови, якщо вони заплатять за газ, за воду, за світло», – розповідав Піляк. 

В центрі селища справді гамірно. Усюди людно. Діти кричать, тішаться, бігають і сміються. Повітряні тривоги тут теж бувають, повністю розслабитися не вийде, адже Україна – зараз вся суцільна рана. Втім, десь там, за горами, є надія, що російська ракета не дістане. Не долетить. 

Віримо, що скоро усі повернуться додому, а Східниця знову стане курортним селищем для українців, а не «рятівним». 

Юлія Галецька, студентка-журналістка


Вас також може зацікавити:

«Маріуполь – завдання життя» – як працюють волонтери

Зоопарк – острівок тиші та спокою в Луцьку. ФОТО

Польща інформує про допомогу українцям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *