Фотолітопис. Правда про війну у фотооб’єктиві Євгена Малолєтки

У середу, 18 травня 2022 року, у дистанційному форматі відбулася публічна онлайн-дискусія «Фотолітопис: Правда про війну у фотооб’єктиві Євгена Малолєтки”. Організатор практичної лекції – Комісія з журналістської етики, модератор – її голова, Андрій Куликов.

Спікер – Євген Малолєтка, український фотожурналіст переможець цьогорічної Премії німецької медіакомпанії Deutsche Welle «За свободу слова» (Freedom of Speech Award) та номінант на українську Премію імені Георгія Ґонґадзе. Доєднатись за попередньою реєстрацією могли усі, хто цікавиться журналістикою. Нагоду долучитися до фахової дискусії мали і студенти-журналісти Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Лекція пройшла продуктивно: учасники вислухати коротку доповідь спікера та змогли поставити свої запитання. Завдяки яскравим візуальним матеріалам, присутні відчули себе безпосередніми учасниками подій та переживали те, що переживають люди, які бачили війну власними очима. 

“Мене захід не залишив байдужим. Ознайомившись із роботами автора на різних джерелах, я зміг уявити, що переживає людина в моменти, коли страждання і смерть стають частиною буденного. Схожі емоції раніше відчував, переглядаючи документальні фільми про злочини нацистів чи Голодомор. Усвідомлення того факту, що це все відбувалось та досі відбувається, викликає відчуття вдячності тим, хто робить все, щоб ці події якомога швидше закінчились та торкнулися якнайменшої кількості людей. Те, що ми є сучасниками новітньої катастрофи, накладає на наше покоління додаткову відповідальність, щоб людські страждання, які несе за собою війна назавжди залишились в минулому” (Роман Марчук, учасник онлайн-дискусії).

 

Роман МАРЧУК,

здобувач освітньої програми Журналістика і міжкультурна комунікація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *