Музика у складі ЗСУ

Музична суперечка

За вікном війна, справжня війна у 21 столітті. В це важко повірити, а ще важче це переживати. Тому, кожен опановує свої емоції як вміє: хтось волонтерить, повністю занурюється у роботу, навчається, а дехто може взяти себе у руки лише за допомогою музики.

Нещодавно я стала свідком доволі неприємної картини, яка не те, що вразила мене, а навіть дещо обурила з одного боку і втішила з іншого. Я йшла до магазину. На вулиці було відносно тихо, так наскільки зараз це можливо. Між собою розмовляли дві сусідки, розмовляли дещо на підвищених  тонах, щось між собою виясняли. Я потрапила якраз на кульмінацію цієї суперечки.

–  На вулиці війна, а ти музику слухаєш, ти що взагалі не маєш совісті. Тобі не соромно?, – сказала одна з них.

Відповідь другої мене приємно вразила:

– Зараз нелегкий час, всі хвилюються за долю країни, за тих хлопців і дівчат, які оберігають наш спокій і сон. Світить сонце і ти можеш ним помилуватися, а їм нема коли. Вони боряться там, а ти тут борешся зі мною, бо я включила музику. Ти сваришся і доказуєш мені, що я десь не права, ти чиниш розбрат в той момент, коли ми повинні підтримувати одне одного, бо лише так тут ми можемо наблизити нас до перемоги. Ми переможемо лише тоді, коли будемо дружні і єдині.

Вона сказала ці слова і замовчала, а з нею замовчала і її співрозмовниця. Я довго стояла в мовчазному ступорі і розміркувала почуте, хто ж все ж таки правий. І дійшла до висновку: дійсно сьогодні ми сваримося через такі дрібниці: хтось не так глянув, слухає музику, може спокійно дивитися телевізор і цей список безглуздих суперечок можна продовжувати і продовжувати. Не можна говорити: « я краще переживаю, а ти гірше». Але потрібно зрозуміти, донести в першу чергу собі, а тоді навколишнім, що кожен з нас людина. І всі ми різні, тому хвилюємося і заспокоюємося також по-різному. Лише якщо ми станемо дещо добрішими і толерантнішими одне до одного ми зможемо мати дещо набагато цінніше: мирне і тихе життя.

Чи доречна музика під час війни?

Соліст гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, який, як і багато інших наших зірок, вступив у тероборону, співає «Ой у лузі червона калина». Шоу-бізнес замість мікрофону та камери вибрав, камуфляжну форму та автомат. Вони пішли захищати свою домівку, родину та свою культуру. Війна нищить все: нашу матеріальну та культурну спадщину. Вона нищить храми, музеї, але наша пісня – це те, що знищити просто неможливо. Наша пісня має особливу суперсилу – додавати нам життя й наснаги, піднімати бойовий дух. Тому на питання, чи доречна музика, коли йдуть воєнні дії, відповідь одна –  так. Світ повинен знати, яка ж крута українська музика.

Пам’ятаєте, як під Русланині «Дикі танці» на Євробаченні-2004 він запалював? А як плакав під історію роду й народу «1944» від Jamala у 2016-му? «Лаша тумбай» від Вірки Сердючки 2007-го – досі світовий дискохіт. Музика є особливою для нас. Піснями наповнене життя кожного українця. У майбутньому я хочу, щоб всі ці слова, складені до купи, стали світовими хітами. Як сказала перша леді Олена Зеленська:

«Ми підтримаємо музику – вона підтримає нас!»

Музика як стиль життя

Музика – це мистецтво. Мистецтво не лише поєднати слова, але й звуки між собою. Це капелька добра і світла. Вона є неосяжним натхненням не тільки для творчості, але й для усього нашого життя. Доволі часто пісня чи мелодія стає таблеткою для спокою і гармонії із собою. Звуки супроводжують нас завжди та всюди. Вони з нами в хвилюючі і найпростіші моменти. З самого малечку нам колискову співає матуся, потім ми самі вчимося вразити своїх рідних  співом. Цвірінькання птаха, скрекіт лелек, шелест листя та гойдання дерев все це дає сили і віру в завтрашній день. Це все компоненти звичайного, буденного життя.

З музикою душа забуває про будь-які тривоги і протистояння, збагачується і набуває нових ще яскравіших кольорів. Психологи радять починати свій день з улюбленою пісні, саме так ми зарядимось хорошим настроєм і будемо продуктивні протягом всього дня.

Не є секретом те, що за музичними вподобаннями можна зрозуміти, який у людини характер, світогляд і взагалі, що це за людина. Адже кожен музичний напрям є кардинально різним. Вона, як і слова-паразити, як хода або манера мови, може розкрити характер людини, його світогляд і таємні бажання. До прикладу, любителі класичної музики не хочуть бути схожими на когось. Прихильники попси – це ті особи, яким потрібна свобода, такі люди зазвичай тяжко працюють і за допомогою музики відволікаються. Електронну музику обирають люди, які люблять бути попереду. Вони обожнюють, коли на них дивляться, коли ними захоплюються. Етнічну музику слухають патріоти, які люблять свою рідну землю і підтримують своїх виконавців.

На мою думку, музика – це невеличкий місточок між реальний і мрійливим світом, яка наповняє нас чимось прекрасним з боку мистецтва.

Наш гімн

До найбільших святинь будь-якого народу належить національний гімн – найвищий вияв його волелюбних прагнень, духовно-патріотичних устремлінь. Гімн є ознакою того, що слово – це сила, якщо воно не пусте. Гостре слово українських письменників, наприклад, вголос говорило про гноблення простого народу. Воно було записане у віршах та піснях, і так дожило до наших часів.

Зараз українське слово – це заклик говорити. І найперше він є в гімні. Ці слова лунають щодня закордоном. Хто б міг подумати, що в найменших містечках Польщі, Німеччини та Великої Британції буде чутно: «Ще не вмерла України…». Але для кожного українця лише в словах «Душу й тіло ми положим, за нашу свободу» величезна та глибока суть, у них закладена істинна. Ці слова – девіз кожного українця, крик усім про те, що ми  будемо боротися до кінця. Тому давайте сьогодні будемо леліти та оберігати українські слова, що потім так майстерно сплетуться в українську пісню і прославлять наш народ!

Нагадаємо:

Pink Floyd на боці світла

Легендарний гурт Pink Floyd опівночі 8 квітня опублікував пісню Hey Hey Rise Up на підтримку народу України. Разом з лідерами гурту Девідом Ґілмером та Ніком Мейсоном заспівав очільник « Бумбокс» Андрій Хливнюк, за основу взяли гімн січових стрільців у його виконанні, що був опублікований на сторінці Андрія в Інстаграм дещо раніше. Усі кошти, які вдасться зібрати – підуть на гуманітарну допомогу Україні. Також Гілмор сказав:

«Нещодавно я прочитав, що Андрій скасував американське турне з «Бумбоксом» та приєднався до територіальної оборони. Потім я побачив це неймовірне відео в Instagram, де він стоїть на площі в Києві з цією прекрасною золотоверхою церквою і співає в тиші міста, де через війну немає транспорту та фонового шуму. Це був потужний момент, який викликав у мене бажання покласти його на музику».

Чергова підтримка від гурту MANESKIN

8 квітня переможці « Євробачення-2021» гурт MANESKIN презентували свій новий кліп, підтримавши таким чином Україну. Артисти випустили ролик, у якому показали моторошні кадри війни в Україні. У відео видно, які звірства проти українців чинили російські окупанти: руйнували та обстрілювали міста та вбивали мирне населення.

Раніше Måneskin скасували концерти в росії, у москві та санкт-петербурзі, й наголосили, що солідарні з українським народом.

 Басалка Анастасія, студентка-журналістка


Вас також може зацікавити:

Музика захищає від хвороб – історія досліджень

Український шоу-бізнес про війну

Людина-легенда або богоподібний артист сцени

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *