Воєнні реалії: у Луцьку навчають меддопомоги та поводженню зі зброєю. ФОТОРЕПОРТАЖ

Міська рада організувала медичне, психологічне та військове навчання для мешканців Луцька.

Як поводитися зі зброєю та надавати першу невідкладну медичну й психологічну допомогу розказують щодня о 13:00 на вулиці Будівельників, 11 у приміщенні комунального закладу «Спорт для всіх». Однак через аншлаг частину учасників перевели в стіни бібліотеки імені Олени Пчілки.

Увага була зосереджена саме на домедичній підготовці. Адже – це ті навички, які знадобляться більшості і в мирному житті, і під час війни. Про те, як врятувати людину до приїзду швидкої розповідала Анастасія Дем’янчук. Дівчина є студенткою шостого курсу медичного університету в Чернівцях.

Спікерка говорила на такі теми: реанімація (допомога під час зупинки серця), накладання джгута і тампонування рани. Для наочності Анастасія використовувала спеціальний манекен.

Студентка медичного університету детально описала кожен пункт процесу допомоги. Наприклад, для непрямого масажу серця потрібно знайти місце натискання (воно повинно бути на два пальці вище від кінця грудної клітки), скласти руки в замок та зробити 30 натисків.

Сила тиску повинна бути такою, щоб еластична частина нижнього відділу грудної клітки змістилась у напрямі до хребта на 4–6 см. Анастасія порадила уявити розмір сірникової коробки. Адже саме на таку глибину потрібно натискати.

Таких натискань повинно бути 100–120 за хвилину. Всі охочі могли не тільки побачити, а й спробувати провести реанімацію на манекені. Також Анастасія просила кожного знаходити місце натискання та прощупувати пульс безпосередньо на собі. Такий метод навчання дозволяє запам’ятати всі тонкощі та не помилитися на практиці.

Окрім домедичної підготовки, проводили навчання з психологічної допомоги та розповідали правила поводження зі зброєю.

Хлопці у військовій формі показали, як влаштований автомат та розповіли правила користування зброєю такого типу. Вони наголосили, що ніколи не можна класти палець на спусковий гачок, якщо ви не збираєтеся стріляти. Також пояснили чому не потрібно тримати автомат направляючи ствол на людину, навіть, якщо він стоїть на запобіжнику.

Довідки щодо проходження підготовки за телефоном 097-177-79-88.

Авторка тексту і фото – Олександра Шараєвська, студентка-журналістка.


Вас також може зацікавити:

Я допомагаю тим, хто боронить наш спокій. Сюжет з Австрії

Як діяти під час радіоактивного зараження. Інструкція.

Як лучан основам цивільного захисту навчали. ФОТОРЕПОРТАЖ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *