Людям потрібні люди

Як не крути, але кожному з нас потрібен бодай хтось для того, щоб не зійти з розуму, той, якому можна відкрити душу, який вислухає і підтримає. Навіть найбільші відлюдники потребують підтримки як фізичної, так і душевної. Тримаючи в собі всі проблеми, з часом вони все ж виллються, але в найгіршій і найнебезпечнішій формі.

«Потерпи, нічого складного тут нема», «поболить та й перестане», «та скільки там тієї болі», «ти себе накручуєш, розслабся». Усім відомі ці фрази? Усім стало легше після них? Ми настільки часто їх чуємо від рідних та друзів, що згодом просто пропускаємо крізь вуха або сприймаємо як належне. Та це зовсім не норма. Ненормально закривати очі на власні проблеми, ненормально вважати, що все пройде само собою, ненормально власноруч рити собі могилу. Якщо не можете поговорити про наболіле з родичами чи друзями, то зверніться до експерта. Він допоможе не впасти в глибоку депресію, яка швидко затягне на дно, як підводний вир.

Відколи люди вважають, що сходити до психолога – це соромно чи марна трата грошей? Невже настільки важливо, що про них подумають інші?

Скільки людей вкоротили собі віку через те, що не змогли впоратися з болем, через те, що не переступили через думку інших? А кінець міг би бути успішним. Саме тому професія психолога існує недаремно. Вона рятує життя, дає друге дихання тим, які ледь не обірвали перше.

Ніхто не подбає про Ваш душевний стан, окрім Вас самих. Чому Ви повинні терпіти і переживати важкі моменти, поки хтось щасливий скаже, що це все лише накручування? Навіщо нехтувати своїм здоров’ям? Коли на тілі з’являється рана, її одразу лікують, психологічні травми також потребують лікування. У першу чергу подбайте про себе. Після звільнення від тягаря стане легше жити, зможете дихати на повні груди і ніщо не завадить досягненню поставлених цілей.

Довга чи коротка бесіда переверне життя на 180 градусів. Зміниться ставлення до наявної проблеми і обов’язково знайдеться її вирішення. Головне – НЕ МОВЧАТИ, не тримати все в собі, не приглушувати біль, не робити вигляд, що все чудово.

Ми – люди, ми – живі, а тому однаково вразливі. Людям потрібні люди. Люди, які вислухають, які підкажуть, які підтримають.

(Думка кожного з нас, але всі бояться її озвучити. Будь першим/першою).

Випускниця ФФтаЖ Ангеліна Кушнір


Вас також може зацікавити:

Вберегтися від депресії можна

Крок уперед, або як припинити нити і почати діяти

У ВНУ надаватимуть психологічну допомогу через онлайн-ресурс

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *