Студенти порадили, як вступити до бажаного університету

Вступ до закладу вищої освіти цікавить зараз чи не кожного одинадцятикласника. Безсонні ночі, нерви, відсутність вільного часу через постійні підготовки до іспитів – саме так описують сучасного школяра старшої школи.

Під час тематичної пресконференції, яка відбувалася на платформі Zoom, студенти Волинського національного університету поділилися власним досвідом вступу до ЗВО. Вони виділили основні помилки, яких припускаються багато абітурієнтів, та дали поради, як зробити шлях підготовки до іспитів легким і цікавим.

Найпоширенішими запитаннями, що цікавлять одинадцятикласників, стали такі:

 • Як добре підготуватись до іспитів?
 • Що не варто робити?
 • Чи можливо скласти іспити без допомоги репетитора?
 • Чи є правдою те, що успішно складають ЗНО лише відмінники?
 • Як не помилитись з вибором спеціальності?
 • Як не спіткнутись на шляху до мрії?
 • Як добре підготуватись до іспитів?
 • Що не варто робити?

Почувши слово ЗНО, багато випускників відчувають страх і переживання. Це й не дивно, оскільки від якості складання іспитів залежить їхнє майбутнє місце навчання.

Як добре підготуватись до іспитів, що все-таки не варто робити?

На це запитання дали відповідь учасники пресконференції, які вже пройшли цей шлях, успішно склали іспити та вступили до університету своєї мрії.

Роман Марчук був головним спікером пресконференції. Колишній школяр, що вступав із конкурсним балом 200, подав лише одну заявку та лише на факультет філології та журналістики ВНУ. Він вважає, що головним секретом подолання цього складного порогу, є завчасна підготовка до екзаменів.

«Не потрібно тягнути все до останнього моменту, та не потрібно кожного дня сидіти та «зубрити» матеріал», – порадив хлопець.

Роман почав готуватись до моменту «Х» ще за 2 роки, не відмовляючись від прогулянок та проведення часу з друзями. Саме тому безсонних ночей та нескінеченних стресів йому вдалося уникнути.

А ось у Христини Скопик, срібної медалістки, був навіть свій метод. Дівчина розповіла, що виділяла кожного дня 1–3 години для вивчення певного матеріалу та щотижня засвоєне повторювала. Найголовнішою проблемою більшості випускників, як вважає Христина, є лінь та вічні стреси.

«Не варто переживати через іспит, якщо ти знаєш матеріал та ретельно готуєшся. Потрібно навчитися не давати емоціям оволодівати собою», – дала рекомендацію студентка.

Чи можливо скласти іспити без допомоги репетитора?

Більшість випускників вважає, що без репетитора цей складний шлях не подолати. Але вони дуже помиляються. Якщо постійно займатися, повторювати вивчене, вміти сплановувати години підготовки, то і без репетитора можна буде обійтись. Христина слугує прикладом цього. Дівчина не ходила до репетиторів, оскільки вважала, що вони їй не потрібні. Вона самостійно готувалась до ЗНО. Також вона зазначила, що репетитор – це лише помічник, а творець своєї долі та успіху – сам абітурієнт.

Чи є правдою те, що успішно складають ЗНО лише відмінники?

Часто ми чуємо фразу: «Якщо ти не відмінник або пільговик – готуйся збирати гроші на навчання». Після такого вислову в багатьох опускаються руки. Але дарма. Олена Алейник, учасниця команди спікера, довела протилежне. Дівчина не була в школі відмінницею, проте склала іспит на 200 балів. І це зовсім не дивно, оскільки Олена досить ретельно готувалась до ЗНО, була спокійною та впевненою в собі. Вона вважає, що головне – бути дисциплінованим, дотримуватися плану підготовки, не лінуватися, і тоді вдасться досягти поставленої мети.

Як не помилитися з вибором спеціальності?

Обрати ту спеціальність, яка тобі справді сподобається, досить нелегко. Рішення варто обмірковувати заздалегідь. Ця проблема виникала і в учасників пресконференції. Роман Марчук вважає, що до цього вибору потрібно ставитися дуже серйозно та відповідально. Обираючи спеціальність, хлопець спілкувався зі студентами факультетів, які його цікавили, вивчав та шукав інформацію про кожну спеціальність. Він впевнений, що важливо постійно розширювати список можливих професій, а не скорочувати його.

Христина Скопик перед вибором факультету врахувала свої інтереси, хобі та стиль життя. Так дівчині було легше обрати спеціальність до душі. Також Христина радилась з батьками, проте ухвалювала рішення самостійно.

В Олени Алейник все виявилось простіше. Дівчина давно знала, в якій сфері хоче працювати, тому з вибором спеціальності особливих труднощів у неї не було.

Отже, щоб не помилитись, обираючи професію, дотримуйся шести простих порад:

 • Не варто обирати, поки не готовий.
 • Розширюй список можливих професій.
 • Покращуй свої навички.
 • Проаналізуй себе.
 • Поспілкуйся з людьми, які навчаються/працюють у цій галузі.
 • Прислухайся до порад інших, але вирішуй самостійно.

Як не оступитися на шляху до мрії?

Отже, підсумуємо основні правила, яких варто дотримуватися студентам для легкого та цікавого вступу на омріяну спеціальність.

Правило 1. Не відкладай підготовку до екзаменів на «потім». Не варто все робити в останній момент: можливо, тобі і вдасться підготуватись, але від стресу та переживання точно втекти.

Правило 2. Не «зубри» матеріал. Не сиди цілими днями за підручником. Встанови собі чіткий графік для підготовки до екзаменів, та дотримуйся його. Не потрібно перевантажуватись. Частіше гуляй на свіжому повітрі, спілкуйся з друзями, просто не забувай про регулярну підготовку.

Правило 3. Не дозволяй емоціям оволодіти тобою. Будь спокійним та впевненим. Вір у себе та свої сили.

Правило 4. Добре обдумай, яку спеціальність ти хочеш обрати. Дізнавайся, розпитуй, шукай інформацію про кожну професію, яка тобі сподобалась.

Правило 5. Будь самостійним та відповідальним. Якщо ти будеш дотримуватись наших рекомендацій, то твій шлях до омріяної спеціальності стане набагато легшим та цікавішим. Головне – вір у себе, та не забувай про підготовку.

Оксана Кравчук, студентка-журналістка


Вас також може зацікавити:

Новації вступної кампанії 2022 року

Відбулося відкриття нового медіацентру на ФФтаЖ

«Чекаємо нових креативних учнівських ідей» – реалії та надії нового навчального року на філологічному відділенні МАН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *