Журналістсько-редакторський воркшоп з головною редакторкою «ВолиньPost» (нарис)

Студенти спеціальності освітньо-професійної програми Журналістика і міжкультурна комунікація ВНУ імені Лесі Українки 24 листопада мали чудову змогу поспілкуватися з випускницею Лесиного вишу та головною редакторкою інтернет-видання «ВолиньPost» Іванною Рудишин.

Спікерка радо відкрила нам таємниці роботи редактора, розповіла про цікаві, кумедні та подекуди неприємні речі в цій сфері. Зокрема, згадала про випадок, коли журналістська група вночі відправилася на так зване розслідування – у пошуках голови вбитого зубра і того, хто вчинив злочин, у Цуманській пущі. Іванна розповіла про всі тонкощі специфіки роботи, заклопотаність «скрізь і всюди», перевтому, через яку навіть плуталися дні й зустрічі.

«Інколи бувало таке, що прокидаєшся о пів на п’яту ранку, щоб помити голову, привести себе в порядок, бо на шосту зустріч, а потім дивишся в календар і розумієш, що даремно так рано прокинулася, адже зустріч на завтра», – розповідає редакторка.

Гостя наголосила на досвідченості, альтернативному підході й людяності, які вона завжди ставить на перший план у своїй роботі. Спікерка написала власні журналістські правила, якими користується їхнє видання, так званий «антитреш», адже «на деяких речах краще не «хайпувати» і завжди перевіряти інформацію», – зауважує гостя. Приємно чути такі слова у ХХІ столітті.

Організований журналістсько-редакторський воркшоп був невимушений, а найголовніше – дуже інформативний. Кожен міг поставити запитання, на яке Іванна відповідала з великим бажанням, що свідчило про те, що вона готова ділитися своїм життєвим досвідом зі студентами. Редакторка дала багато цікавих порад, зокрема зауважила, що краще йти працювати ще зі студентських часів, щоб здобути практичний досвід.

Девізом зустрічі стали такі слова гості: «Намагайтеся чути й бачити все, що кажуть. Все знадобиться вам. Важливо розуміти суспільно-політичний контекст і не жити у вакуумі».

Після закінчення віртуального воркшопу учасники заходу написали пости вдячності модераторам й організаторам віртуальної зустрічі – викладачам Наталії Шульській і Руслані Зінчук.

Анастасія Басалка, студентка-журналістка

Фото із сайту ВНУ імені Лесі Українки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *