«Медіадіалог 2021» триває

Студенти освітньої програми Журналістика і міжкультурна комунікація ВНУ імені Лесі Українки продовжують брати участь у міжнародному мультикультурному проєкті «Медіадіалог Східного партнерства: конфліктна чутливість і дослідження конфліктів – 2021».

27 жовтня відбулася тригодинна зустріч, присвячена поточній ситуації медіа в Молдові та Україні. Нашу державу представляли перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ та доцентка Інституту журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка Катерина Соколова. Вони розповіли про труднощі, перед якими постало українське інформаційне середовище, причини їх появи та способи подолання.

Говорячи про зміни, які відбулися в журналістиці протягом останніх років, зокрема через пандемію, Ліна Кущ зосередила свою увагу на проблемах олігархізації українських ЗМІ та високого рівня недовіри журналістам. Вона запропонувала такі шляхи наближення до незалежності медіа:

  • сувора демократизація,
  • дотримання законодавства,
  • формування економічної незалежності ЗМІ,
  • прозорість роботи медіа,
  • дотримання саморегулювання журналістських організацій,
  • євроінтеграція.

Катерина Соколова презентувала глосарій назв і визначень, якими маніпулюють російські медіа, говорячи про Україну. Вона пояснила причини появи деяких стереотипів, сформованих саме завдяки використанню журналістами цих словосполучень, і запропонувала нормативні відповідники до них.

Такі міжнародні розмови надзвичайно важливі не лише для розвитку журналістики. Взаємообмін досвідом дає змогу показати проблеми України та наблизитися до їх розв’язання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *