Українські реалії як «абсурдна постанова» чиновників

За період карантинних обмежень, які понад рік тривають в Україні, нам довелося пережити чимало різноманітних і певною мірою навіть дурних обмежень.

Гучну реакцію отримав останній наказ уряду, де вказується, що під час міжрегіональних перевезень пасажири та водії повинні мати при собі «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікат, або:

  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-0,
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19 (чинний 72 години).

Якщо ви вже купили квиток і маєте намір їхати, але водій не пускає вас у транспортний засіб, замість суперечок спробуйте скористатися офіційними документами:

Ст. 39-1 закону України «Про право на таємницю про стан здоров’я» – пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні.

Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.

Ст. 8 Конституції України – де вказано, що Конституція має НАЙВИЩУ юридичну силу

Ст. 21 Конституції України – всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними.

Ст. 33 Конституції України – кожному, хто на законних підставах знаходиться на території України, гарантована свобода руху, вільний вибір місця проживання , право вільно покидати територію України.

Ст. 60 Конституції України – ніхто не зобов’язаний виконувати ймовірні злочинні дії чи накази.

Ст. 633 Цивільного кодексу України «Публічний договір оферти».

Ст. 364 Кримінально кодексу України «Зловживання владою або службовим становищем».

Ст. 356 Кримінального кодексу України «Самоправство».

Ст. 17 Цивільного кодексу України «Про захист прав споживачів».

Якщо, працівник надає перевагу будь якому клієнту з сертифікатом чи тестом, у масці – він порушує закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Всі розуміють, що такими темпами зросте кількість нелегальних перевізників, бо, нелегко змусити українців вакцинуватись.

Анна, мешканка Рівного, розповіла:

«19 жовтня мені надійшло повідомлення від знайомої щодо запрошення на участь у випробуванні вакцини проти COVID-19, яка, за успішної реалізації буде використана у майбутньому для громадян Сполучених Штатів Америки. За участь запропонували грошове заохочення у розмірі 9300 гривень».

Тобто, влада потурає таким «експериментам» над громадою, яких вони могли захищати та відстоювати їхні права. Це доводиться робити людям, захищати себе від влади, тим самим платити судові збори, поповнюючи державну казну, де грошей, чомусь, завжди немає. Таким чином, наші нові обмеження є ще одним приводом для поповнення держбюджету.

Хоча, нині думки українців розходяться.

Аркадій, мешканець Луцька, поділився:

«Вакцинувався я в травні та в липні препаратом AstraZeneca. На той період доступною була лише вона, тому я нічого проти й не мав. Сьогодні ця вакцина дійсна, її ніхто не відміняв, правда, тимчасово призупинили для перевірки на прояв тромбозів. Але, це лише 37 зареєстрованих випадків на 17 мільйонів доз, тобто, ймовірність низька. Як на мене, легше вдавитися й вмерти від ранкової кави. Моє ставлення до вакцинації цілком позитивне. Я б особисто змушував вакцинуватися всіх. 97% важкохворих тепер – невакциновані громадяни. Тож тут все очевидно: хворіє і вмирає той, хто не має вакцини. Мене шокує, наскільки люди не розуміють сам механізм дії вакцинації і небезпеки уникання щеплення. Я вже мовчу про тих, хто вірить в чіпування».

Як то кажуть, кожна думка має право на життя. Можливо, якби була б універсальна вакцина для всіх, то й жити було простіше та легше піти на такий, мабуть, для когось і «героїчний» вчинок – вакцинацію.

Ніна Заболотня, студентка-журналістка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *