Студдекан Анна Присяжна про гендерний дисбаланс у ВНУ (відеоінтерв’ю)

Питанням гендерного дисбалансу жінки почали задаватися ще в XIX столітті, проте воно актуальне і дотепер. Студентка другого курсу журналістики ВНУ імені Лесі Українки і, окрім того, студдекан Анна Присяжна люб’язно погодилася розповісти про ситуацію з гендерним рівноправ’ям на ФФтаЖ.

Головні запитання/відповіді інтерв’ю:

Чи бувають ситуації, коли до хлопців викладачі ставляться поступливіше, адже їх менше?

Ну, я з такими ситуаціями не зустрічалася, хіба з такими добрими жартами, що «Вас так маленько, вас треба любити» і тому подібне.

Які найбезглуздіші стереотипи ти чула про дівчат? Від студентів, можливо, викладачів?

Ну, від викладачів на нашому факультеті не чула, тому що, я думаю, вони дуже толерантні до цієї теми. Більше мені не подобається, коли говорять, що жінка – це берегиня сімейного, вибачте, російською, «очага», і вона має тільки глядіти дітей, готувати їсти, чекати чоловіка з роботи… Мені це дуже сильно не подобається, тому що як жінка, так і чоловік можуть однаково займатися: готувати їсти, прибирати, глядіти дітей. Чоловік теж може чекати жінку з роботи. Тобто, я вважаю, що обидві статі пристосовані однаково до певних обов’язків. Це просто стереотип, який залишився у нас ще з дуже давніх часів, особливо з радянських.

Дуже часто дівчата соромляться своєї фізіології. Якщо у тебе болісні критичні дні, чи ставляться з розумінням до цього викладачі?

У нас так склалося, що не тільки студенток, багато, а й викладачок. Тому, думаю, з розумінням ставляться 100%. Ну, я думаю, всі стикалися з тим, як це складно переживати, тому ставляться до цього з розумінням.

Над відео працювали:

  • журналістка Марія Чирук
  • гостя Анна Присяжна
  • операторка Вікторія Ніканшин
  • монтажер Валентин Борзенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *