Інтерв’ю зі студентським деканом ФФтаЖу Анною Присяжною: про труднощі на посаді та плани на рік

Ще в травні «відгриміли» вибори нового студентського декана факультету філології та журналістики. У напруженій боротьбі перемогу здобула студентка тоді ще першого курсу спеціальності «Журналістика» Анна Присяжна. Вона залюбки розповідає нам про себе і про плани на наступний навчальний рік.

Чому ти вирішила подати кандидатуру на посаду студентського декана?

Я дуже багато працювала упродовж навчального року на першому курсі, брала участь у різних заходах, виконувала різну роботу: побувала в ролі фотографа, відеографа, писала статті й замітки. Це було не лише під час пар, але й поза ними. Таким чином я заслужила, скажімо так, авторитет серед викладачів і серед студентів.

Коли підійшов час до виборів, то мої одногрупники, викладачі й декан – усі натякали на те, щоби я подавала свою кандидатуру. До останнього не хотіла, але все-таки вирішила  спробувати себе в новій ролі, у якій ще ніколи не була.

Розкажи кілька слів про себе, про свої хобі й захоплення.

Звичайна дівчина з містечка Горохів. Маленьке місто й там, насправді, не було, чим зайнятися поки я навчалася в школі. Єдину справу, яку я знайшла для душі – це було малювання. Я закінчила художню школу. Маю освіту художника. Потім так сталося, що випадково потрапила в журналістику, яка мені дуже сподобалась. Бо хист до відео, фото і розмовного контенту в мене вже був дуже давно. І коли потрапила сюди, то зрозуміла, що це моє, у мене виходить, і мені нескладно… Я насправді проста людина. Трохи займаюся спортом, люблю активно відпочивати й обожнюю організовувати різні веселощі.

Що зроблено за кілька тижнів на посаді?

За цей час ми нарешті зібрали перший старостат, побачили один одного, поговорили особисто. Уже розпочався збір коштів у бюджет студради, для того, аби розпочати організацію якихось заходів. Ми запланували зйомку короткометражного фільму.

Затверджено день і час першого заходу – вечірній перегляд кіно. Це буде в бібліотеці нашого факультету [16 вересня, о 18:00, – примітка].

Також ми зібрали першокурсників поза навчанням на маленьку вечірку, аби вони познайомились. Там відсвяткували їхній вступ, знайшли певні «робочі кадри», тобто людей, які вміють щось робити і хочуть щось робити. У нас ще дуже багато планів, і вони потрохи здійснюються.

Початок навчального року був складним для тебе?

Складний, тому що треба рано вставати, і треба дуже багато чого робити. З першого вересня почалася підготовка до посвяти першокурсників. Студраду тоді дуже задіяли в організаційних питаннях. Потрібно було однією ногою бути на факультеті, однією ногою в головному корпусі, а іншою десь іще. Ти постійно бігаєш щось робити, шукаєш для чогось людей. А вони інколи можуть і підставити. Кажуть: «Ми прийдемо». А самі не приходять. Ти нервуєшся… Було складно, бо багато фізичного руху і головної болі через організаційні моменти.

Багато було такої роботи, яку треба зробити зараз, аби в подальшому було легше?

Так. Я сподіваюсь, що вийде налагодити міцний контакт зі старостами груп. Тому що без старост, і загалом без співпраці з нашими студентами, у нас, навряд, щось вийде. Першочергово, ми все робимо для них.

Масштабні заходи, по типу КВК чи «містер і міс факультету» нам очікувати цьогоріч?

Якщо не буде карантину, то так. Це вже є в планах студради і буде відбуватися не тільки на фоні факультету, а й на фоні університету. КВК, Містер і міс факультету, Хелловін також планується масштабний. Це все почнеться пізніше. Зараз всі тільки занурюються в роботу.

Поїздки?

Поїздку мені б хотілося організувати в жовтні. Кудись у Карпати. Сподіваюсь вийде. Це питання в мене поки в планах, бо маю ще зробити деяку роботу напередодні.

Розвиток соцмереж студентської ради факультету може посприяти збільшенню кількості абітурієнтів у подальшому? [Учасники студентської ради активно розвивають сторінки в мережах Інстаграм, Фейсбук та ТікТок, – примітка].

Думаю, що зможе. Люди будуть бачити, чим тут займаються. Зараз багато кому відомо, що є такий університет, є такий факультет, і чому там навчають. Але ми більше націлені показати нашим студентам, нашим майбутнім абітурієнтам, що тут насправді круто, весело. Хочемо показати, що ми чимось займаємось. І що кожен може спробувати себе в ролі будь-кого: режисера, відеографа, фотографа, журналіста, мовника. Хочеться це показувати не лише світлинами, де всі посміхаються, а й відповідними відеороботами, в які студенти вкладають зусилля.

Ти запевняла, що студентська рада відкрита до нових і цікавих ідей. Як відбуватиметься комунікація студентів із тобою?

Усі можуть пропонувати свої ідеї: сказати особисто, написати або передати через свого старосту. Це буде обговорюватися на старостаті. До слова, старости вже подавали певні ідеї на рахунок поїздок. Ще ми розвісили в корпусі афіші, де вказані наші соціальні мережі. У них запевняємо, що ваші всі ідеї пишіть нам. Їх обов’язково обговоримо і спробуємо втілити.

Залучатимеш талановитих студентів до участі в житті факультету?

Звісно. Мені здається, що талановиті студенти – це потужна рушійна сила нашого факультету. Їх, як виявилось, багато. Коли я була звичайним студентом, то не знала, що в нас люди і вірші пишуть, і відео знімають, і на гітарах грають, і пісні співають. За рахунок цього можна прославити самого студента і показати, що в нас на факультеті є круті люди.

Трішки до навчального процесу. Приміром, якщо журналісти захочуть зустрітися з журналістом, а філологи з якимось письменником, то можна через контакти студради це організувати?    

Так. У студради є багато контактів різних людей. Це питання вже виносили на старостаті. Сподіваюсь, старости донесли своїм одногрупникам. Є можливість зустрітися. Не думаю, що запросити журналіста всеукраїнського рівня до нас вдасться, хоча можна спробувати. Але стовідсотково якогось локального, з Волинської області, можна запросити. Звісно, будемо пробувати когось крутішого. Я теж би не проти зустрітися з Русланом Сєнічкіним [сміється]. Точнісінько так і з письменником. Навіть можна організувати поїздки в редакцію.

Чого очікуєш досягти на посаді студентського декана?

З надією, що не буде карантину, очікую змінити студентське життя і ввести трішки інновацій, які не вводив ще ніхто. Хочу організувати повноцінне студентське життя. Ми не тільки будемо вчитися, а і влаштовуватимемо різні заходи, аби відволіктися від книжок, теорії і практики. Надіюсь, я буду тим новатором, який запровадить частий активний і неактивний відпочинок на нашому факультеті.

 

Студентська рада в соціальних мережах:

Текст: Дмитро Климчук

Фото: Назарій Усик; фейсбук-сторінка Анни Присяжної

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *