Міхась Скобла та Олена Медведєва завітали на ФФтаЖ (ВІДЕО, ФОТО)

3 вересня на факультеті філології та журналістики ВНУ імені Лесі Українки відбулася творча зустріч студентів і викладачів з учасниками ХХ Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Лісова пісня».

Білоруський письменник і перекладач Міхась Скобла поділився своєю історією творчого шляху та прочитав декілька власних і перекладених віршів. Він розповів, чому захоплюється українською поезією та як вона впливає на нього.

«Я не можу запам’ятати свій номер телефону, але українські вірші після першого прочитання залишаються в пам’яті до кінця життя», – зазначив поет.

В авдиторії білоруською мовою звучали вірші Ліни Костенко, Дмитра Павличка, Василя Стуса, Івана Андрусяка та Івана Малковича. Міхась Скобла сказав, що обирає поезії для перекладу за покликом серця і пригадав, які труднощі мав під час роботи з ними.

Захід продовжила майстриня народної творчості з Рівного Олена Медведєва. Вона презентувала унікальну рукотворну книгу «Лісова пісня» із 68 560 вишитих літер на 48 сторінках та мініатюру з уривком цього ж твору на 18 сторінках. Олена розповіла, як вишиває власні книги, чому розпочала цю справу та чого прагне в майбутньому.

«Це творіння важливіше за Піраміди Хеопса, – наголосив Міхась Скобла, вражений вишитим фоліантом, – бо воно наше – українське!» – доповнила білоруса Олена Медведєва.

Творчиня також прочитала уривки з власної книжки для дітей «Крамниця часу», яка стала частиною авторського анімаційного проєкту Олени Медведєвої «Креативна книга». Письменниця запросила студентів переглянути інші відеоісторії на своєму ютуб-каналі.

«Написання книги – це динаміка для мене, бо думки йдуть безперервно, а вишивання – тотальний спокій, який завжди наповнює», – відповіла майстриня на запитання авдиторії про виснаження від роботи.

Вона порівняла свою діяльність з двома крилами, які підтримують натхненний стан. Одне з них – література, а друге – вишивка.

Наприкінці зустрічі студенти та викладачі мали змогу особисто поспілкуватися та сфотографуватися з гостями.

Поліна Заболотна, студентка-журналістка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *