Студент-журналіст поділився досвідом практики в «Силі правди»

Четвертокурсники ВНУ імені Лесі Українки Владислав Першута та Марія Юноша пройшли двотижневу виробничу практику в Центрі журналістських розслідувань “Сила правди”.

“Студенти попрацювали з реєстром судових рішень та інформацією на Prozorro. В результаті підготували для вас 7 цікавих матеріалів”, – повідомила “Сила правди” на своїй сторінці у фейсбуці.

Деталі проходження практики розповів Владислав Першута.

За словами студента, директор «Сили правди» Юрій Горбач доброзичливо поставився до нього, надав особисте місце серед загального колективу і не визначав чітких обмежень у часі роботи.

«…редакторських виправлень у написаних матеріалах було досхочу, тож доводилося багато усякого заново навчатися. Труднощі виникали, коли писав про судові справи: часом у матеріалах дуже спрощував суть судового процесу, а часом – аж надто ускладнював його”, – поділився Владислав. Також він зазначив, що було складно працювати з числами, коли аналізував та описував великі штрафи, хабарі, мільйонногривневі закупівлі.

Студент зізнався, що не зміг самостійно обрати місце практики. «Олена Василівна Кошелюк, думаю, навмання “закинула” таких “активних” охочих, як я, в ті ЗМІ, в яких, власне, ми опинилися», – сказав він. Однак Владислав не шкодує, що опинився саме в цьому медіа:

«Завдяки “Силі правди” вкотре пересвідчився у важливості функціонування регіональної журналістики в Україні – журналістики відфільтрованої, серйозної і правдивої. Горджуся, що працював хай незначний, але досить важливий проміжок часу під керівництвом пана Горбача. Такі новий досвід, нові ідеї і нові знайомства, я думаю, ще неодноразово стануть у пригоді для мене. Вдячний випадковості, що був “на рівних” із справжніми професіоналами, які прагнуть і ПРАВДИ, і її СИЛИ».

Поліна Заболотна, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *