Вища освіта: потрібна чи ні?

Все своє життя людина вчиться, здобуває навички та знання. Чогось навчає саме життя, а професії навчає університет. Здобути вищу освіту – це сьогодні задоволення, яке багатьом людям «б’є по карману».

Диплом про вищу освіту – це необхідність чи просто папірець? Про це я поспілкувалась з представниками різних професій і попросила дати відповідь на такі запитання:

 1. Чи є у вас вища освіта? Якщо ні, то чи хотіли б її здобути?
 2. Вища освіта потрібна чи все ж таки ні?

Олена, 35 років, вчителька образотворчого мистецтва

 1. Є.
 2. Насамперед, освіта – це процес отримання інформації та необхідних навичок для створення фундаменту, який знадобиться в житті. Освіта буває середньою та вищою. Професійну освіту надають коледжі, училища, технікуми. Людина отримує базові знання з різних предметів під час навчання в школі, але рівень цих знань не може вказувати на грамотність, освіченість. Цього просто недостатньо для того, щоб вас назвали «висококласний фахівець». Студент шукає необхідні для роботи джерела знань, обробляє і аналізує інформацію. Потрібно вчитися для того, аби мати хорошу роботу, гідну зарплату, комфортне життя і достаток.

Вища освіта – це той компонент людського життя, що забезпечить особистісне зростання та самовдосконалення. Її наявність важлива для працевлаштування. Дипломовані фахівці мають більше переваг. Ці співробітники здаються перспективнішими в очах роботодавця. Хороший працівник повинен мати вищу освіту, навіть якщо він працює не за своєю спеціальністю. Нині дуже ціниться начитаність та інтелект. Не всі мають спроможність здобути вищу освіту, проте дехто володіє високим статусом у суспільстві і без цього «корінця». Так, буває іноді, що лідерські якості, гострий розум, кмітливість є важливішими за професійні знання, але це виключення з правил.

Ірина, 39 років, медична сестра

 1. Немає, хотіла б здобути.
 2. У медичній сфері я працюю давно. Одразу після закінчення коледжу я працевлаштувалась. Я не скажу, що мені подобається моя робота. Мабуть, я її роблю на благо людям. Скажу відверто, що оплата такої праці непристойно мала. Та у свій час, після закінчення школи, я вступила до медичного коледжу через те, що мої батьки не були фінансово спроможними, аби забезпечити мені здобуття вищої освіти. Та все ж я їм дякую за те, що вони дали мені змогу здобути професійну освіту. Я маю багато цінних знайомств зі студентських років, це мені дуже допомагає у житті.

Вища освіта – це ключик, який відкриває багато дверей. Кар’єрний ріст завдяки їй набуватиме швидких темпів. Вища освіта звичайно не зробить з тебе найкращу і найрозумнішу людину у світі, але ерудиція, кмітливість завжди будуть присутні у темпераменті особистості. Завдяки їй формується чіткий погляд на життя, адже ти не просто керуєшся покликами серця, а й чуєш те, що говорить тобі твій розум і твої знання. Я знаю точно, що освіта потрібна не для того «аби була», а для того, щоб стати спеціалістом у тій справі, яка тобі до душі. Тоді робота приноситиме не лише гроші, а й задоволення і збереже психічне здоров’я.

Анастасія, 17 років, абітурієнтка

 1. Немає, хотіла б здобути.
 2. Люди 21 століття розділяються на 2 типи. Одні вважають, що без освіти краще і це лише марна трата грошей. Інші впевнені, що освіта необхідна в будь-якому випадку, що потрібно працювати за професією, на яку ти навчався та яка тебе надихає.

На мою думку, вища освіта обов’язкова для нашої сучасної молоді. Вона не тільки дає можливість розвиватися, а формує більше мотивації та впевненості в собі. За статистикою, ми все більше працюємо онлайн, але це не означає, що не потрібна освіта. Навіть щоб просто відписати на повідомлення, потрібно правильно сформулювати думку, тому що співбесідник одразу помічає твою грамотність. З вищою освітою в тебе є змога розвиватись та мотивувати себе на краще життя. Сьогодні ти вчишся не покладаючи рук, не досипаєш ночами, а через деякий час ти вже не просто студентка, а людина з вищою освітою, яка досягла вершини та відкрила свою справу.

Віталій, 19 років, курсант

 1. Здобуваю.
 2. Декілька років тому я закінчив школу і, вступивши до ряду здобувачів вищої освіти, відчув помітні зміни в системі навчання. Зараз я курсант Львівського державного університету безпеки життєдіяльності і цим пишаюсь. Університет – це зовсім інше середовище, де з кожного кутка відчуваєш толерантність, вихованість та повагу серед тих людей, з яким маєш справу щодня.

Завдання шкільного навчання – всебічний розвиток дитини, надання їй тієї бази знань, яку вимагає від неї суспільство. У школі мають сприяти професійному самовизначенню, фізичному розвитку і формуванню основних морально-етичних норм. У вищих навчальних закладах попередньо здобуті знання та навички посилюють завдяки теоретичному та практичному напрацюваннях згідно з вивченим матеріалом. Головна різниця між цими системами – це потокове та фахове навчання обраній професії. Відповідно до закладу, змінюється і ставлення викладачів, загальний характер викладання та навчання.

Тетяна, 18 років, модель

 1. Немає, не хочу.
 2. До прикладу, ті, хто витратив 5-6 років свого життя на навчання в університеті, зараз працюють там, де не потрібна вища освіта. Мій брат навчається в медичному університеті і працює медбратом та отримує заробітну плату розміром 3,5 тис. грн. А я не маю освіти і отримую фінансове заохочення у 3 рази більше. І для чого зубрити, мучитись, не мати вільного часу? Зараз перспективно вивчати SMM-технології.

Освіта відходить на другий план, сьогодні класно здобувати спеціалізацію за тими напрямками, де не потрібно хвилюватись за складання екзаменів. Дуже розвинута в наш час самоосвіта. Я вступила до Київського національного університету культури і мистецтв, провчилась там пів року і зрозуміла, що це не моє. Я знайшла себе в моделінгу, вже підписала декілька контрактів і подорожую світом. Можливо, через 10 років я захочу здобути вищу освіту, але зараз навчання в університеті вважаю марною тратою часу.

Максим, 11 років, школяр

 1. Немає, хочу.
 2. Я хочу стати архітектором, але в школі такому не вчать. Для цієї професії важливо вміти рахувати, уявляти, креслити, ліпити. Всі знання можна здобути в університеті. Щоб вступити в нього, потрібно мати гарні оцінки в шкільному атестаті. Тих, у кого немає вищої освіти, не сильно хочуть брати на роботу. Наприклад, якщо людина, яка немає відповідних знань, буде працювати архітектором, то іншим людям не буде, де жити, адже руйнуватимуться будинки, через те, що проєкт будівлі був створений без відповідних знань. Або ж, у найгіршому випадку, це призведе до загибелі. Люди навчаються в університетах, щоб у майбутньому заробляти гроші.

Альона, 21 рік, студентка

 1. Здобуваю.
 2. На мою думку, вища освіта у наш час стала необхідністю. Як випускниця 4-го курсу Волинського національного університету імені Лесі Українки, можу впевнено сказати, що найважливіше – це зробити правильний вибір. Обираючи професію, ти обираєш своє майбутнє. Надзвичайно важливою базою успіху в навчанні є отримані навички та досвід, які можуть дати нам кваліфіковані викладачі. Проте не менш важливим є саме наше бажання вчитися новому і розвивати свої вміння в конкретному напрямі. Отримати диплом і бути майстром своєї справи – речі часто протилежні, проте вища освіта, я вважаю, завжди буде модною та актуальною.

Марія, 29 років, менеджерка

 1. Немає, хотіла б здобути.
 2. Вища освіта має бути. Вона допомагає самореалізуватись навіть, якщо ти невпевнений у тому, чи будеш працювати в майбутньому за спеціальністю. Людині властиво змінювати вид діяльності. Я маю дві середньо-технічні освіти, хоча і не працюю за своєю професією. Це мій вибір. Також я не виключаю можливості здобути вищу освіту, адже все-таки це знання, досвід, самореалізація.

Наталія Харчук, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *