Спасіння чи пастка – дискусія щодо вакцини триває

Центр вакцинації населення від COVID-19 на базі спорткомплексу ВНУ імені Лесі Українки 26 та 27 червня працюватиме з 10 до 16 години.

Про це інформує Управління охорони здоров’я Луцької міської ради у фейсбуці.

Для вакцинації необхідно записатися до листа очікування в додатку «Дія», через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я України, або у свого сімейного лікаря.

Процес щеплення відбуватиметься в кілька етапів. Спершу людей скеровують до реєстратора, який перевіряє попередній запис людини на щеплення. Далі підписується згода на вакцинацію.

Чи здатна вакцина повернути нас до звичного життя та врятувати світ?

«Ми маємо усвідомити: вакцинація – це своєрідна страховка життя від летальних наслідків хвороби. Держава зі свого боку робить все можливе, аби забезпечити українців якісною, ефективною та безкоштовною вакциною. Записатися на отримання щеплення можна буде найближчими днями через зручний інформаційний портал, а також через інші веб-портали електронних медичних інформаційних систем, через сімейного лікаря або контакт-центр МОЗ. Будь-яка вакцина, якщо вона реєструється в нашій країні – це вакцина, яка розроблена згідно міжнародних медичних стандартів, пройшла доклінічний етап випробувань на безпечність застосування і далі – три етапи клінічного випробування. Це та вакцина, яка зареєстрована і визнана у світі»

міністр охорони здоров’я України Максим Степанов

«Частота можливого виникнення тромбозів після вакцинації AstraZeneca вкрай низька. Всі випадки, про які йдеться, – це всього 86. Наприклад, у Британії зробили понад 32 млн щеплень цим препаратом. Частота тромбозів склала 4,6 випадку на 1 млн вакцинованих пацієнтів.  З них летальність складає 25%, тобто 1 випадок на 1 млн»

лікарка реанімаційного відділення другої міської лікарні Житомира, співзасновниця освітньої платформи PROGRESS Дарія Сімчук

«Вакцини – це один із найпотужніших і найдієвіших інструментів для збереження здоров’я цивілізації. Імунізація є питанням національної безпеки»

заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак

«Вакцинувався проти COVID-19. Зробив це на передовій із нашими військовими як Верховний головнокомандувач, тією самою вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield) з Індії, яка першою була доставлена в Україну і отримана мільйонами людей у світі. Вакцина допоможе нам знову жити без обмежень»

Президент України Володимир Зеленський

«Я повинен бути відвертим: світ перебуває на межі катастрофічного морального провалу – і ціна цієї невдачі буде заплачена життями й грошима в найбідніших у світі країнах»

Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреісус

«Україна закуповує винятково безпечні вакцини, які визнали передові країни світу. Зокрема, вакцина від AstraZeneca – Serum Institute, яка зараз є в Україні, закуповується і Канадою, і Великою Британією»

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль

«Я захворів на 11-ий день після вакцинації. Щодо вакцини AstraZeneca чітко зазначено, що імунітет формується на 22-ий день після навіть першого щеплення. Після 90 днів він іде на згасання, тому після цього потрібна додаткова доза.

У разі вакцинації людина може захворіти, і про це йдеться в усіх релізах. Вакцини – Pfizer, AstraZeneca, Moderna та інші – насамперед орієнтовані на зменшення тяжкості перебігу хвороби. Потім – на можливість захворіти, далі – на можливість передання інфекції від людини до людини»

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко

Ніна Коляда, студентка-журналістка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *