“Сміттєвий андеграунд” – репортаж вулицями Луцька

Сьогодні, прогулюючись містом, ми можемо спостерігати дещо кращу ситуацію з утилізацією сміття. Відходи почали сортуватись, з’явились окремі контейнери для пластику, однак це майже не вплинуло на свідомість громадян. Більшість із нас продовжує жити за власними правилами. 

Смітники на проспекті Соборності

Стан вулиць та місцевого парку оцінила місцева волонтерка, яка вже кілька років поспіль турбується про чистоту довкілля, організовуючи різні заходи, аби хоч трохи звільнити Луцьк від навали сміття:

“Нам загрожують не лише екологічні проблеми, необхідно терміново змінювати щось у свідомості людей. Соціальна безвідповідальність – це те питання, яке зараз турбує найбільше. Хтось не розуміє серйозності біди, яку вони можуть накликати на власний дім, а хтось і не хоче перейматись цим. Покоління змінюються, однак вони виховують дітей, котрі моделюють батьківську поведінку. Можливо, що проблема криється у низькому рівні життя наших громадян, адже більшість із них думають, як заробити лишню копійчину, а не донести пляшку до смітника. Навіть якщо той знаходиться в метрі від них”.

Сміття, яке “майже” лежить у смітнику досить поширена картина у Луцьку. Найчастіше це пляшки чи пакети, які після себе залишають гучні компанії.

40-й квартал 

Ситуація у парку ЛШК теж змушує бажати кращого. Милуватися краєвидами сюди йти не варто, адже ризикуєте спіткнутися. Купа дошок, уламки від меблів та інші відходи, котрі люди не спромоглися викинути. 

Парк ЛШК у Луцьку

Місцевий житель, котрий давно живе біля парку ЛШК, прокоментував цю ситуацію:

“Район не надто благополучний, якщо бути відвертим. У парку часто випивають неповнолітні, котрі залишають наїдки та пляшки після себе. Поліція нічого з цим не робить. Деякі з підлітків вживають не лише алкоголь, в хід йдуть і наркотичні речовини. Ці люди не готові нести відповідальність за власне життя, не говорячи вже про соціальну відповідальність перед довкіллям. Окрім того, тут багато безхатьок та п’яниць, котрі розносять сміття з контейнерів по вулиці”.

Парк ЛШК у Луцьку

Наостанок хочемо закликати в першу чергу дорослих, вже свідомих, людей змінити своє ставлення до ситуації із забрудненням навколишнього середовища. Молоде покоління моделює вашу поведінку, на вас лежить важливе завдання виховати соціально відповідальних громадян. 

Анастасія Костик, студентка-журналістка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *