Не навчанням єдиним. Як відпочивають студенти нашого та інших університетів

дпоНавчання – це добре, але відпочивати і набиратися сил студенти теж повинні. Куточки чи кімнати відпочинку для студентів – ідея, яку радо підтримують і впроваджують чи не в кожному університеті. «Домашня» ненав’язлива атмосфера в таких місцях допомагає студентам розслабитися, перепочити навіть у стінах навчального закладу. Творчі кімнати та осередки, які додають затишку корпусам, перетворюють навчальний процес у більш зручний і комфортний.

Як і де можуть відпочити студенти, мені розповіли друзі зі Львова та Одеси.

«Головний корпус Львівської Політехніки розташований в парку, де є арковий місток – перший у Галичині витвір із залізобетонних конструкцій, є лавочки для відпочинку та фонтан. Також є багато зелених насаджень і зелені зони, в яких можна присісти на траві)) На “горищі” розташована астрономічна обсерваторія, на яку можна піднятись і спостерігати за сонцем та зорями», – розповіла Оксана Мичко, студентка Львівської політехніки.

Львівський політехнічний університет

Студент Одеської юридичної академії Олександр Лаховський поділився залаштунками дозвілля свого університету: «У нас на факультеті облаштована спеціальна аудиторія, в якій проводяться навчальні лекції, тренінги, змагання. Вона завжди відчинена і, коли вільна, там можна перепочити на дивані, взяти почитати книгу з полиці, закутатися в плед. Є також в академії спортзал, тенісний корт, спортивний майданчик, де охочі можуть займатися спортом і таким чином відпочивати».

Національний університет “Одеська юридична академія”

У нашому університеті, крім спортивних майданчиків, є і коворкінги. На ФФтаЖі він заснований ще у 2016-му. Про затишний куточок нашого факультету розповіла мені Тетяна Бокотюк, випускниця факультету і одна з перших, хто його облаштовував: «Створено цей студентський креативний коворкінг як простір для роботи й відпочинку студентів, викладачів, гостей закладу на другому поверсі навчального корпусу Н. У фойє початково було розміщено саморобні меблі з європалет, шафу з книгами у вільному доступі, оздоблено оригінальне кругле підвіконня для читання, встановлено підвищення-сцену для виступів, а також спеціальний стіл із роздатковими матеріалами про стипендіальні програми, конкурси, мандри тощо».

Коворкінг на ФФтаЖі

У перспективі – оновлення коворкінгу. Від створення минуло вже  5 років, тож зміни не завадили б. Планами поділилася декан факультету Лілія Лавринович: «Розширити простір для відпочинку? Тобто творчий простір ФФтаЖ? Очевидно, це нам не вдасться. Хіба би мали корпус-трансформер, який би міг за нашим бажанням збільшувати площу. А от оновити його, зробити більш функціональним і затишнішим, зручнішим – це дуже хочеться і є в найближчих планах… Але. Ідея створення творчого простору ФФтаЖ (як і саме його створення) належала тепер колишній нашій студентці Ірині Полєтусі. Тобто це була цілком студентська ініціатива, яку підтримали деканат і викладачі. Цим вона і є цінна! Дуже сподіваюся, що є серед наших студентів є ті, що здатні продукувати цікаві ідеї щодо того, як має виглядати оновлений творчо-відпочинковий простір. А ми – допоможемо зреалізувати…»

Юлія Кравчук, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *