Дієти: користь чи шкода для організму?

Із появою у соціальних мережах багатьох “гуру” здорового харчування, щомісяця публікуються нові варіанти популярних дієт, а користувачам стає все важче відрізнити насправді корисні рекомендації від вигаданих трендів.

Звісно, найкращий спосіб скинути зайві кілограми – завжди дотримуватися принципів правильного харчування.

Корисна чи шкідлива дієта, залежать від того, наскільки вона правильно підібрана. Вона не тільки позбавить від обридлих жирових відкладень, токсинів і шлаків, але і додасть гарний здоровий вигляд волоссю і нігтям, наповнить організм бадьорістю і легкістю. Це ж стосується і лікувальних дієт, призначених лікарем, для відновлення організму після перенесених хвороб або операцій.

Щоб зменшити шкоду дієт, можна використовувати їх як розвантажувальні дні 1 або 2 рази на тиждень. Безсумнівну користь принесе тільки індивідуальна система правильного здорового харчування, розроблена грамотним фахівцем.

Навіщо потрібні дієти?
Звичайно ж, для того, щоб позбутися зайвих кілограмів. Популярність дієт для схуднення залишається високою завжди. І план свого харчування потрібно складати відповідно до вашої мети. Стан здоров’я та вік істотно змінюють принцип вибору дієти. Ви побачите бажаний результат, якщо вибрана дієта буде повністю вам підходити.

Кому потрібні дієти?
Потреби у всіх людей різні, так само відрізняються і дієти. Наприклад вагітним жінкам варто дотримуватися певної дієти, адже дитина повністю залежить від мами і харчується тим, що і вона. Але режим харчування змінюється кардинально, якщо говорити про дієту для студентів, в якій на магній і калій робиться головний акцент. Додасть бадьорість і затримає процес старіння дієта, розроблена спеціально для літніх людей. Ну а для набору ваги також потрібен відповідний режим харчування.

Якщо ви досі вважаєте, що позбутися зайвої ваги можна тільки за допомогою суворих та виснажливих дієт, експерти переконають вас у тому, що це зовсім не так.

Надія Матвєєва – відома телеведуча, ведуча програми «Все буде добре»

«Найкраща дієта – це правильне та здорове харчування. Також іноді я влаштовую розвантажувальні дні, в які не вживаю десерти».

Світлана Фус – лікар-дієтолог

«Більшість людей упевнена в тому, що для схуднення необхідно відмовитися практично від усіх продуктів і їсти якомога менше. Насправді це не так. Щоб тіло людини було здоровим і красивим, йому необхідно отримувати щодня певні категорії продуктів. У раціоні харчування обов’язково повинні бути присутніми м’ясо, риба, овочі, фрукти, каші, молочні продукти, злаки. Також людина повинна вести щоденник харчування і записувати туди всі продукти, які були з’їдені протягом дня, і їхню кількість».

Отже, щоб мати гарний вигляд, не обов’язково виснажувати себе дієтами, можна скористатись простими порадами, які допоможуть досягти бажаного результату.

  1. Споживайте менше цукру. Правильний раціон є одним з найважливіших аспектів. Якщо ви хочете позбутися зайвих кілограмів, необхідно зменшити кількість рафінованого цукру у раціоні.
  2. Зменште кількість рафінованих вуглеводів у раціоні. Цей тип вуглеводів підвищує рівень цукру у крові, що у результаті викликає сильне відчуття голоду та бажання перекусити чимось калорійним.
  3. Частіше пийте воду. За умови регулярного вживання звичайної питної води можна прискорити процес обміну речовин приблизно на 1-1,5 години. Особливо важливо пити воду між основними прийомами їжі. Цей найпростіший напій допоможе вам завжди підтримувати водний баланс в організмі.

Бережіть себе!

Юлія Ярмолюк, студентка-журналістка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *