Еліта волинського вишу завітала до Любомля: що відомо

17 травня в Любомлі побували представники Волинського національного університету імені Лесі Українки в складі: ректора Лесиного вишу  Анатолія Цьося, проректора з навчально-виховної роботи та комунікації Наталії Благовірної, проректора з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик, директора Навчально-наукового інституту неперервної освіти Олега Дикого, декана факультету культури і мистецтв Віталія Охманюка. Вони завітали для того, щоб представити найграндіозніший проект Українського інституту книги – повне нецензуроване академічне зібрання творів Лесі Українки в 14 томах, видане з нагоди її 150-річного ювілею та провести профорієнтаційну роботу серед старшокласників.

У кількох закладах загальної середньої освіти, відбулася ця значуща подія.

Із сайту закладу Любомльського ЗЗСО I-III ст № 2:

– Анатолій Васильович перерахував учням основні переваги, чому студенти обирають університет зі славною багаторічною історією, наголосивши, що серед випускників університету – багато талановитих людей, якими пишається не лише Волинь, а й вся Україна. Також представники закладу розповіли про роботу університету та особливості вступної кампанії. Усі учні отримали буклети та інформаційні листівки.

Наталія Богданівна захопливо розповіла учням про те, що до повного академічного зібрання увійшли всі знайдені на сьогодні тексти письменниці, відновлені фрагменти та матеріали, вилучені цензурою в попередніх виданнях.

Особливо приємно було побачити серед присутніх випускника нашої школи Віталія Федоровича Охманюка, професора кафедри музично-практичної та виконавської підготовки Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Оксана Романюк заступник директора з виховної роботи гімназії:

– Презентував нам повне зібрання творів Лесі Українки Юрій Васильович Громик, проректор ВНУ. Багато чим були подивовані.  І найперше тим, як мало ми знаємо про нашу славетну землячку.  Я для себе зруйнувала стереотипну думку про що , Леся Українка – це найперше поетка,  адже лише 1 том із 14 – це її лірика. Маловідомим був той факт, що хрестоматійні “Без надії сподіваюся” та “Лісова пісня” в зібранні подані із фрагментами, які вилучені авторкою з різних причин. Це стосується й інших творів. Почули про те, що у фольклорних записах Лесі Українки є пісні, записані від людей, що проживали в селах Любомльщини. Цінними були поради Юрія Васильовича щодо учнівських наукових робіт, джерельною базою яких можуть слугувати тексти, зібрані в чотиритомнику. Вражає сама робота науковців ВНУ над впорядкуванням та коментарями до текстів.  Говорилося й про “Бояриню” як текст, який повернутий читачеві після багаторічної заборони.

А також  між представниками Волинського національного університету імені Лесі Українки та Любомльською громадою  було підписано угоду про співпрацю.

Роман Ющук:

– Підписання меморандуму про співпрацю між Любомльскою міською територіальною громадою та Волинським національним університетом ім.Лесі Українки має важливе значення для розвитку нашої громади. Адже метою меморандуму є взаємна співпраця для залучення наукового потенціалу  Університету для розвитку громади, реалізації її Стратегії розвитку та програм економічного і соціального розвитку. Зокрема  активізації наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності в громаді, залучення науковців університету до розробки  грантів і проєктів та впровадження наукових розробок в економіку й гуманітарну сферу громади, підвищення професійного рівня фахівців громади, навчання, підвищення кваліфікації в Університеті жителів громади, участь у спільних заходах та у розробці і реацізації проєктів, в тому числі міжнародних тощо.

Дана угода символізує об’єднання спільних зусиль Університету та Любомльської міської територіальної громади для відкриття нових можливостей розвитку міста і громади в цілому. Вона стане фундаментом для встановлення тісного співробітництва  сторін, конструктивної, довготривалої співпраці, плідної взаємодії у досягенні окреслених планів у майбутньому.

184888989_236722678250876_5585380961352852624_n

Анна СКЛЯНЧУК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *