Оксана Забужко. Історія постаті

Оксана Забужко — видатна українська письменниця, філософиня. З її іменем пов’язують вихід сучасної української літератури на світову арену, адже вона перекладена 20 мовами світу. Всі книги Оксани Забужко в тій чи іншій мірі зачіпають важливі соціально-політичні питання країни в цілому і життя кожного конкретного індивідума.

Вона читала лекції у Гарвардському, Єльському, Колумбійському, Піттсбургському університетах.

Вона є однією з найпопулярніших письменниць в Україні. Окремими виданнями праці автора виходили в США, Італії, Чехії, Польщі, Болгарії, Нідерландах, Сербії, Росії та інших країнах Європи і Азії.

Письменниця – родом із Луцька. Хоч ще маленькою дівчинкою поїхала з обласного центру Волині разом із батьками, вона завжди з особливою теплотою відгукується про Луцьк.

«Крім Києва, Луцьк – єдине місце і місто на планеті, про яке я можу, маю нахабство сказати, МОЄ», – каже письменниця.

Присутні під час презентації  її творчості на парі з літературної критики журналісти мали змогу почути про улюблені місця-сили Забужко у Луцьку, дослідити роман письменниці з Миколою Кумановським та подискутувати на тему бачення Лесі Українки у сучасній літературі.

Усі погодились із твердженням, що Оксана Забужко доволі експресивна особистість, але це, ймовірно, зумовлене загостреним відчуттям справедливості. Вона бореться з дезінформацією не лише за межами країни, а й тут, внутрішньо. Суспільно-політичним питанням приділяє набагато більше часу, аніж розповідям про свою творчість.

Юлія Галецька, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *