Як сісти на шпагат – розмова з юною тренеркою

У 2021 році актуальною є тема спорту. Багато дівчат мріють мати гарну розтяжку та вміти сідати на шпагат.

Ярмолюк Юлія – 18-річна дівчина з невеликого міста Рожище. Навчається у ВНУ та паралельно допомагає всім охочим сісти на шпагат. Переконує, що зайва вага, поважний вік чи погана розтяжка – не проблема, а результат приходить із часом.

Почнемо із того, як у вашому житті з’явився спорт?
Я ніколи раніше не могла уявити, що можу пов’язати своє життя зі спортом, адже починаючи з 7 класу, я прогулювала уроки фізкультури й думала, що це точно не для мене.Одного разу я побачила відео в Instagram як дівчина сідає на шпагат, мені воно настільки сподобалось, що я вирішила зайнятись розтяжкою, аби в майбутньому теж зняти таке відео.

Скільки часу ви вже цим займаєтесь?
Взагалі недовго. З початку карантину. Спершу я займалась вдома, близько 3-х місяців, потім у Луцькій студії «UDC», а тепер власне сама викладаю заняття зі стретчингу у Рожищенському БДТ (будинку дитячої творчості). Якщо підсумувати, то близько півтора року.

Чи не думали ви покинути розтяжку на початковому етапі?
Так, я хотіла і навіть пробувала. Я починала займатись розтяжкою разом їх своєю подругою. В нас була ціль сісти на шпагат і ми викладались на повну. Кожне тренування ми плакали від болю. В один момент я здалась. Не займалась близько 2-х тижнів. Але потім подумала, я вже стільки пройшла і так легко здамся? Ні. І продовжила, дуже вдячна собі за це.

Ви проходили якісь курси?
Так, я проходила експрес-курс зі стретчингу в Ірини Кантерук.

Чи були у вас травми під час занять?
Так, звісно. Поки я займалась вдома, тричі розтягувала м’язи на лівій нозі. Одного разу посперечалася з Іриною (тренером), що сяду на першому занятті на лівий повздовжній шпагат. Я сіла, але потягнула м’язи та ще близько трьох тижнів не могла займатись. Тому, нікому не раджу таке практикувати. Потрібно з розумом підходити до розтяжки й знати, коли зупинитись, щоб не нашкодити.

Вам хтось допомагав знайти роботу?
У моєї знайомої мама працює тренером зі стретчингу, але наразі у декретній відпустці, тож я зайняла її місце.

Ви займаєтесь зі всіма чи тільки з дітьми?
Тільки з дітьми, в основному це 7-10 років. Оскільки я ще навчаюсь і трішки важко поєднувати з тренуванням. В майбутньому хочу тренувати й старших.

На що звертаєте увагу на першому занятті?
Передусім, ще перед заняттям, запитую чи чимось займалися раніше і чи не має травм. Уже на тренуванні, під час розминки, розігріву, звертаю увагу на розтяжку. Я тягну кожного персонально, але для того, щоб не нашкодити, дивлюся, чи розвинені м’язи. Цьому мене навчила Ірина і я дотримуюсь цих правил.

Доволі провокативне запитання, скільки ви отримуєте за одне заняття?
Це залежить від кількості присутніх на тренуванні. Одне заняття коштує 50 гривень. Приходять в основному 7-8 дівчаток.

Всі можуть займатися стретчингом? Чи є якісь протипоказання?
Всі. Вік, вага і навіть травми – не протипоказання. У мене, як я вже казала, надірвані м’язи. Але це ніяк не впливає на розтяжку. Особливо, якщо добре розігрітись і виконувати вправи правильно.

Анна БАРЧУК, студентка-журналістка

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *