Студентка ЛНТУ поділилася враженням від «дистанційки» 

Студентка Луцького національного технічного університету Дарина Мартинюк вчиться на першому курсі на факультеті менеджменту. Дівчина розповіла про захворюваність на коронавірус у своєму університеті, а ще поділилася досвідом дистанційного навчання та враженнями від ЛНТУ.

Яка зараз ситуація захворюваності на коронавірус у вашому університеті?

Загалом хворіє небагато. Якщо порівнювати початок навчального року, то в самому університеті студентів стало набагато менше. А пов’язано це з тим, що нам відкривають аудиторії раніше, щоб не утворювались скупчення людей в коридорах.

Чи багато хворих у вашій групі?

В нашій групі був один підтверджений випадок коронавірусу, тому цілий тиждень навчання для нас було дистанційним. Стан хворого завжди відслідковувався, і дуже добре, що то була легка форма. Хоча краще було б взагалі не хворіти.

В якій формі проходить навчання в цей період?

Ми були на дистанційному, але зараз ходимо на аудиторне навчання. Але, якщо в університеті є групи, у яких знаходять підтвердження коронавірусу, то їх одразу відправляють на дистанційне навчання, щоб не наражати інших на небезпеку.

Який твій звичний розпорядок дня був на дистанційному навчанні?

Зранку прокидалась перед самим початком пари, потім всі заходили на онлайн-платформи, робили практичні. А десь ближче до обіду, можна було відпочивати. На дистанційному, власне, не дуже й щось хочеться робити, а ще й, коли ти знаєш, що виконання завдань лежить на твоїй совісті.

Яку платформу для навчання використовують у вашому університеті?

Зазвичай, ми робимо завдання на платформі Classroom і Moodle, а онлайн-пари проводяться в Zoom. Тому це такий змішаний вид. Але це й на краще, тому що завжди вирішувати завдання і скидати їх, або ж сидіти лише на відеозв’язку – це одноманітно. Студентам і так важко на дистанційному, а то ще й через це довелося б переживати.

Яка форма навчання подобається більше саме тобі й чому?

Однозначно очна форма. Це живе спілкування з викладачем, коли ти можеш поставити запитання і бачити живу реакцію людини. Також можна наживо обмінюватися думками з одногрупниками, а відчувати цю єдність групи є надважливою складовою. На дистанційному важко засвоюється матеріал, ти постійно маєш сам розбиратися у незрозумілих тобі речах, коли ж на очному, можна поставити викладачеві будь-яке запитання, яке тобі не зрозуміле. На дистанційному, без сумніву, йде менше навантаження, але це не дає ніякого ефекту.

А як проводиш свій вільний час поза парами на дистанційному та очному навчанні?

На очному навчанні уже після пар ти можеш іти по своїм справам. І саме тоді ти вже не знайдеш відмовки, чому не вийшов з дому. А на дистанційному цілий день сидиш вдома, навіть на вулицю стає лінь вийти. Ти звикаєш, що можеш собі заварити кави, попити чаю з бутербродами та спокійно поспати. Хочеться більше якогось розпланованого режиму дня, живого спілкування. Звичайно, ми підтримуємо зв’язок з одногрупниками й на дистанційному, але це зовсім не те.

Що б ти хотіла змінити у викладацькій системі свого університету?

Нас постійно запитують про це, але, як не дивно, мені все подобається. Викладачі завжди розуміють студентів, входять в ситуацію. Якщо щось не зрозуміло, то пояснюють ще раз і ще раз. Можливо є запитання до програми викладання, але це вже інша історія. Насправді не існує поганих викладачів – є лише ліниві студенти (сміється – авт.).

Чи є щось про що ми не згадали, але ти б хотіла про це сказати?

Я хочу розповісти, що в нашому університеті багато різних розваг. Нещодавно у нас був «Міс та Містер університету», також проводилась програма «Хто зверху». Сама я участі не приймала, проте, згодом на наступних курсах хотілося б спробувати себе уже як учасника. Можливість завжди є, але головне мати бажання.

Яку пораду ти б могла дати іншим студентам?

Робіть все завчасно, здавайте всі предмети теж завчасно, щоб не було надто складно на сесії. А ще насолоджуйтесь кожним моментом студентського життя, аби потім згадувати цей період з теплотою на серці.

Христина КРОТ, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *