Книга у 21 столітті – виняток чи повсякдення?

Скільки книг треба прочитати, щоб бути освіченим, розумним, мудрим, щоб пізнати світ? Цього ніхто не знає. Читати потрібно все життя,але чи підтримує цю думку сучасна молодь?

Книжка… Для одних людей – це скарб неоціненний, для інших – річ, як і тисячі речей повсякденного побуту, для третіх – данина моді, розкіш, додаток до хатнього інтер’єру. Є й такі, для яких книжка нічого не значить.

Завітавши до однієї із книгарень Луцька, важко не помітити-відвідувачів майже немає. У затишному місці, де зібрані сотні книг українською та іншими мовами – ані душі час від часу можна зустріти читачів зрілого віку, молодь же практично не цікавиться паперовими книгами, адже знайшли альтернативу – аудіокниги.

 

«У сучасному світі цифрових технологій та поширення інтернету люди перестають цікавитися книжками. Сьогодні існує стереотип про молодь, яка нічого не читає, окрім дописів у соцмережах і це гірка правда», – бідкається працівниця однієї з книгарень

 

Прийшло нове тисячоліття, наше життя стає дедалі більш цифровим, а приводів тягати з собою купу паперу – усе менше. Майже всі видання, що раніше існували лише в друкованому вигляді, зараз можна читати зі смартфону. Втім, смерть книги оголошувати поки зарано. Книжки не тільки не відійшли у минуле, але й з’явилося багато нових способів оповідання історій.

 

Світлана, відвідувачка книгарні, каже: «Чим більше часу ми проводимо в Інтернеті, то менше його залишається на читання. Для того щоби знайти одну годину на читання протягом дня, більшості підлітків треба скоротити час, який вони витрачають на соцмережі, всього на третину».

 

В усі часи були та є люди, які люблять читати, та ті, що ні. Хтось з радістю поринає у світ слова та переживає разом із героями творів їхні пригоди. А хтось скоріше піде подивиться фільм чи прослухає аудіокнигу. Хтось прагне знань, цікавиться історією, а інші живуть сьогоденням та вважають читання відривом від реальності

 

Місцева бібліотекарка ж запевняє : «Зараз у книгах можна знайти все – від дитячих віршиків до наукових робіт з  фізики, й усі вони – доступні кожному. Тому багато школярів, студентів та викладачів не забувають дороги до читальні та активно користуються всіма доступними ресурсами».

 

Освічені люди завжди тягнулися до книжок, практичні просто займалися звичними справами .Але не варто забувати, що Книга – це досвід поколінь, його історія та шлях розвитку,тому вона була і буде актуальною ще не одне століття.

Студенти-журналісти першого курсу

Спеціально для “Нівроку”

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *