Повне “затемнення” світової культури: Артюр Рембо

Ти читаєш лірику, захоплюєшся віршами, а деякі з них – завчаєш на пам‘ять і радиш своїм друзям, а потім виявляється, що автор цих поезій – продавав людей в Африці, відбив чоловіка у вагітної дівчини і був чи не найпровокативнішим гостем на шпальтах газет свого часу.

“Сторі” Артюра Рембо – «історія» хлопця, поезія якого – вершина літературного мистецтва, а життя – «п‘яний корабель», що пливе без керма і вітрил.

Коли ми чуємо ім‘я письменника , то навряд чи задумуємось, яке життя він прожив, з якими труднощами стикався.

Артюр – у 18 років завершив свою поетичну діяльність, та його літературні здобутки живуть у сердцях не лишень французів…

Віктор Гюго назвав його «Шекспіром-дитиною». І цілком слушно: Рембо розпочав з того, чим звичайно закінчують великі поети: у віці 15-17 років він створює шістдесят віршів, десять із яких стали справжніми шедеврами французької поезії, а «П’яний корабель» – всесвітньовідомою і єдиною поезією, яку сам Рембо  власне поезією і вважав…

Чи потребує ще якихось доказів геніальність поета? У свої сімнадцять років Артюр Рембо – зрілий поет.

На парі ми розглянули його творчість крізь призму життєвого шляху, адже щоб по-справжньому зрозуміти суть творів, спершу маємо зрозуміти, що стало поштовхом до їх написання.

Студенти-журналісти уявно пробували порозмовляти із Рембо.

І навіть “переписати” його вірші…

Ольга Мельничук, студентка-журналістка

Фото Владислава Першути

Відео Анастасії Киричук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *