Холодна вода та пошкоджений дах: які умови у гуртожитках Лесиного вишу

Понад півтори тисячі студентів проживають в гуртожитках найбільшого університету Волині. Умови проживання в одному з гуртожитків є задовільними, але все ж варто їх покращити.

Студентські роки – це та пора, коли кожен день в майбутньому стане найприємнішим спогадом. Це пора дорослішання, саморозвитку та прийняття самостійних рішень. Це своєрідна романтика де навчання поєднується з гуртожитськими вечорами під гітару та гру в «Мафію».

Волинський національний університет імені Лесі Українки надає послуги проживання у п’яти гуртожитках. Зокрема, це гуртожитки № 2, № 3, № 4, №4а та № 6. Власне, вибір впав на студентський гуртожиток № 6. Тут, окрім студентів проживають також викладачі та сімейні пари. За станом та умовами проживання його вважають найкращим з поміж інших. У гуртожитку діє блочна система, яка включає в себе дві кімнати на 2 або 3 ліжко-місця та санітарний вузол.

Екстер’єр гуртожитку досить пристойний, не дивлячись на те, що він не змінювався вже багато років. Будівля має дев’ять поверхів. На вході сіренькі сходи та коричневі двері, а за ними вахта, де сидить сувора пані та просить показати перепустку.

Ліфт працює, в коридорах чисто та охайно, з кухонь навіюють запахи їжі. На дев’ятому поверсі є спортивна зала, а поверхами нижче розташований кабінет студентської ради.

Чимчикую коридором, та люб’язно заходжу в один з півблоків. В коридорі є шафа для верхнього одягу, у санвузлі над раковиною висить дзеркало. Тут проживають лише дівчата. В кімнатах дуже затишно: на поличках книги та навчальні матеріали, а на столі кава та чай зі смаколиками. Дівчата – студентки економічного, історичного та філологічного факультетів.

Вони розповіли про своє проживання в гуртожитку наступними словами: «Загалом умови хороші, радує те, що в гуртожитку блочна система. Не потрібно чекати чергу в душ чи на кухню, але є декілька мінусів: в кімнатах взимку холодно, вода у вечірню пору часто буває холодною, а в дощову погоду протікає стеля, і це завдає дискомфорту особливо тим, хто проживає на дев’ятому поверсі. Від цього з’являється пліснява і звичайно з цим потрібно боротися самотужки. У жовтні 2020 року обіцяли відремонтувати дах, а нині березень і ніяких змін не відбулося».

Працівники гуртожитку знають про проблеми, але поки розводять руками. Варто зазначити, що раніше на студентському інформаційному порталі «Нівроку» було опубліковано повідомлення, у якому вказано що ректор університету Анатолій Цьось обіцяв негайно дізнатися про шляхи вирішення питання щодо постачання гарячої води та ремонту даху. Пройшло декілька місяців, а змін мешканці гуртожитку не побачили.    

  

Звичайно, хочеться аби всі проблеми житлових умов були вирішенні найближчим часом, та поки всі ці нюанси перекриває дружня, тепла атмосфера студентського життя.

 

Харчук Наталія

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *