Деканка розповіла, що робити якщо у ВНУ виявили хворого на COVID-19

В Україні за весь час пандемії на коронавірус захворіли 1 579 906 осіб, з них на Волині – 44 705 випадків. Зокрема, через пандемію школи та університети були змушені перейти на дистанційне навчання.

Але вже з 1 березня студенти студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки всіх спеціальностях денної і заочної форм відновили очне (аудиторне) навчання. Декан факультету філології та журналістики, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури Лавринович Лілія Богданівна розповіла, що якщо студенти мають ознаки гострого респіраторного захворювання, то університет відвідувати не можна. Необхідно негайно звернутися до лікаря. В університеті потрібно дотримуватись маскового режиму та триматися дистанції, зокрема і на заняттях.

Особи, що перебували в контакті з тим, у кого лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не відвідують заклад освіти та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

Що робити, якщо виявили хворого на коронавірус

За словами декана, у разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 (офіційна підстава – позитивний ПЛР-тест) студента чи працівника університету слід:

– забезпечити проведення дезінфекції та прибирання приміщень закладу освіти, гуртожитку тощо, де перебувала особа;

– направити контактних осіб до сімейного лікаря для підтвердження відсутності у них SARS-CoV2.

Якщо на COVID-19 захворіли контактні особи

У разі вияву захворювання у контактних осіб,  то керівник закладу освіти може прийняти рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох груп, факультету або закладу освіти залежно від наявності підтверджених випадків в одній чи кількох групах.

Як зазначила Лілія Лавринович,  якщо понад 50 відсотків студентів групи є контактними особами, то вона йде на самоізоляцію, а освітній процес організовується за допомогою технологій дистанційного навчання.

«Дуже важливо тримати дистанцію щонайменше 1,5 метри, носити маски, дотримуватись респіраторної гігієни, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.

Ці нехитрі заходи допоможуть суттєво зменшити ризики, а разом із хорошим настроєм (який, як відомо, – запорука здоров’я) – і пережити непрості часи… Будьмо здорові!», – додала декан.

Тетяна САМАРУК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *