У Лесиному виші презентували славнозвісний чотирнадцятитомник (фото)

У стінах Волинського національного університету презентували повне чотирнадцятитомне видання текстів великої волинянки Лесі Українки.

Урочиста презентація відбулася у понеділок, 1 березня в актовому залі головного корпусу ВНУ.

Модерував захід проректор із наукової роботи та рекрутації Юрій Громик. Він по черзі запрошував до слова гостей заходу. Серед них були ректор університету Анатолій Цьось, народна депутатка Ірина Констанкевич, яка свого часу і стала ініціаторкою пишного вшанування 150-ї річниці від дня народження Лесі Українки, представники міської, обласної влади та духовенство.

Проректор Юрій Громик наголосив, що для науковців університету було великою честю та великим викликом працювати над цим виданням. Роботи робилися у максимально стислі терміни, та попри це, вдалося зібрати найкраще та найповніше видання текстів письменниці. Були серед них навіть такі, що публікуються вперше. Окрім того, університет об’єднав потужну команду спеціалістів-лесезнавців, які виклали на сторінках академічного зібрання найновіші дослідження літературної спадщини Лесі Українки.

Ректор Анатолій Цьось зазначив, що для університету це дуже почесне завдання. І що рішення перейменувати навчальний заклад на початку минулого навчального року було як ніколи доречним. Адже зараз кожен, хто відкриє будь-який із чотирнадцяти томів, побачить на перших сторінках назву Волинського національного університету. А це промоція не тільки закладу, але і всього волинського краю.

Депутатка Ірина Констанкевич дуже втішена тим, що нарешті актуальні лесезнавчі дослідження зібрані, систематизовані та опубліковані вперше за кілька десятків років. Адже останнє “повне” зібрання текстів Лесі Українки видавали ще в 70-х роках минулого століття, а відтоді літературознавці презентували світу багато свіжих поглядів.

Науковець Сергій Романов, який працював над виданням, відзначив, що це, мабуть, найважливіша робота всього його професійного життя.

Друга частина заходу була менш офіційною, і більш емоційною. Науковці, які працювали над книгами, ділилися враженнями та розповідали про робочі моменти.

Зараз кілька наборів чотирнадцятитомника є у власності університету. Та в закладі висловили сподівання, що найближчим часом кожен охочий зможе і собі мати всі тексти великої української письменниці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *