Перший млинець нанівець, або Як не треба проводити брифінг

Брифінг – це звужений варіант пресконференції, де спікер коротко і влучно окреслює важливу подію. Якість його проведення залежить передусім від обізнаності мовця в темі та його вміннях оперативно донести інформацію.

На модульній контрольній з дисципліни “Масова комунікація та інформація” я отримала кілька практичних завдань, одне з яких – провести брифінг на довільно обрану тему. Спочатку в моїй уяві ніяк не змальовувався спосіб його виконання. «Я не зможу!» – ці слова безперервно звучали в голові. Однак ще з першого курсу я зрозуміла, що такої відповіді не існує, тож довелося зібратися і працювати.

Під час виконання цього завдання я переконалася, що не маю достатньо навичок для дуже обмеженої за часом роботи. Обираючи тему для розповіді, я губилася в розмаїтті не просто актуальних, а наближених до мене проблем. Сформулювати думку, віднайти факти і навести аргументи протягом кількох хвилин доволі складно, особливо, коли відчуваєш відповідальність за свої слова.

Я вирішила говорити про тематику журналістських матеріалів та їхній вплив на суспільство. Мені здається, що це важливе питання, адже ми, як майбутні журналісти, маємо можливість підвищити рівень знань та обізнаності українців. Маніпуляція емоціями людей є вкрай негативною тенденцією в ЗМІ.

Отож, написавши пресреліз, я вийшла на вулицю, щоб провести свій перший брифінг. Мене охоплювали хвилювання та цікавість. Перші промови потребують довготривалої підготовки, однак я швидко обрала місце для зйомки і почала говорити. Я намагалася зібрати всі свої знання та подолати страх публічного виступу. Ускладнювала процес також потреба записати відео одним дублем з якісним звуком та з вдалого ракурсу. Через вітер, гудіння літаків, які активно літали над містом, та допитливих перехожих доводилося починати брифінг спочатку. Майстерність не зважати на такі перешкоди приходить лише з досвідом.

Після цієї пари я отримала багато емоцій, неякісний матеріал і чудову можливість попрацювати практично. Безумовно, наступні роботи ставатимуть кращими, а виступи – сміливішими. Я вірю, що початок – це найскладніший етап будь-якої справи, проте він не повинен перешкоджати майбутнім звершенням.

Поліна Заболотна, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *