Один день із життя офіціантки або журналістка змінює професію

Змалку мама казала, що журналіст — це унікальна і багатофункціональна професія, яка стосується всіх сфер нашого життя. Ці люди, наче швейцарські ножі, здатні самостійно змінити світ і людей навколо.

Та для того, щоб краще розуміти різні сфери життя, потрібно кожного дня робити і вивчати щось нове. От і я, щоб покращити свою комунікабельність і переступити через власну невпевненість, влаштувалася на роботу офіціантом.

З першого погляду ця професія не має нічого спільного з журналістикою, проте це не так. Офіціант – це людина, яка найкраще розуміє бажання своїх гостей, може знайти підхід до кожного, вправно володіє вмінням висловитися і досконало знає все, що може знадобитися під час роботи. Звичайно, ця професія виснажлива і відповідальна, проте вона допомогла мені навчитися не боятися розмовляти з незнайомцями та виходити з різних незручних ситуацій.

Кожного дня, приходячи на роботу, ми зобов‘язані прибирати зал та максимально приготуватися до праці. Гості, зазвичай, приходять пізніше, ніж відчиняється заклад, тому є час натерти посуд та прибори, наповнити все “максимально” та морально підготуватися до робочого дня. Чашка кави та смачний сніданок, завжди піднімають настрій. Особливо, коли це роблять люди, які тебе люблють, і з якими ти проводиш майже кожен день.

А далі розпочинається політ: ти біжиш, намагаєшся задовільнити всі потреби гостей, хочеш зробити все ідеально і на найвищому рівні. Зазвичай, сніданки, обіди та вечері проходять швидко. Ти навіть не встигаєш подумати, як одні гості йдуть, інші приходять, і так по колу. Посмішка ніколи не сходить з твого обличчя, а ноги самі несуть тебе в потрібне місце.

Звісно,  бувають різні ситуації. Часто хочеться все кинути і заплакати, але це робота, яка морально виснажує, роблячи тебе набагато сильнішим. Це нагадує мені роботу журналіста, адже він постійно повинен бути напоготові й вміти швидко виходити зі скрутних ситуацій. Також це постійна комунікація з людьми, постійні питання і відповіді, тільки офіціант частіше виступає в ролі респондента, ніж інтерв‘юєра, але це ж теж важлива навичка.

Для мене ця робота принесла багато досвіду, і тепер я впевнена, що будучи журналістом, всі здобуті навички мені згодяться.

Анна ГЕРА, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *