Раз опечешся, другий — остережешся

(Розмаїті форми роботи та зв’язку з викладачами онлайн)

9 вересня 2020 року студенти групи Журн-27 ВНУ ім. Лесі Українки провели пресконференцію, під час якої детально розглянули недоліки та переваги дистанційного навчання. Про власні враження і досвід розповіла староста групи Діана Стрижеус зі своїми одногрупницями Еммою Смоленчук і Катериною Зінченко. Захід організувала студентка-журналістка Аліна Тимченюк.

Другокурсники вже активно поринули в аудиторне навчання, однак досі чудово пам’ятають, як завершували другий семестр онлайн. Вони ставили спікерці актуальні запитання про реалії дистанційної освіти різних рівнів в Україні та можливі шляхи його покращення.

Також студенти надзвичайно стурбовані через можливе посилення карантину. Саме тому на заході пригадали різні форми роботи та зв’язку з викладачами онлайн. Діана Стрижеус вважає правильним, що кожен викладач самостійно вирішував, як працювати зі студентами. Всі освітні платформи та соціальні мережі мають свої вади та переваги, тож краще поєднувати одразу кілька засобів зв’язку.

Найменш ефективним для здобуття знань, однак найкращим для встановлення комфортних стосунків і колективних обговорень, було названо Zoom. Листування електронною поштою виявилося вдалим для поширення теоретичного матеріалу та індивідуального зв’язку кожного студента з викладачем. Водночас найцікавішою і найзручнішою для перевірки знань та навичок стала платформа Moodle, яка об’єднує одразу всіх студентів і викладачів. Однак робота з нею потребує попередньої підготовки та завантаженої бази матеріалу.

Віддалене навчання виявилося справжнім випробуванням, бо суспільство не очікувало на такі зміни та нововведення. Завдяки дискусіям, на яких студенти разом з викладачами можуть ретельно проаналізувати перший досвід дистанційного навчання, є можливість дуже добре підготуватися до можливого повернення роботи та спілкування онлайн у майбутньому.

Поліна ЗАБОЛОТНА, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *