Міжнародний мультикультурний медіапроєкт «Медіадіалог 2020: плюралізм і порозуміння»/ «Media Dialogue 2020 for pluralism and understanding» триває…

Сьогодні, 10 вересня 2020 року, викладачі кафедри соціальних комунікацій та студенти-журналісти Лесиного університету мали можливість продовжити участь у віртуальній конференції Міжнародного мультикультурного медіапроєкту «Медіадіалог 2020: плюралізм і порозуміння»/ «Media Dialogue 2020 for pluralism and understanding».
Предметом активного обговорення стало питання: “Як Covid-19 впливає на медіасистеми Білорусі, Грузії і Німеччини – країни з різними політичними системами”.
Перший спікер – Андрій Бастунець, член Білоруської асоціації журналістів – виступив із доповіддю про поточну ситуацію в Білорусі щодо впливу пандемії на систему ЗМІ. Журналіст зосередив увагу і на сучасній політичній ситуації в своїй країні, зокрема йшлося про численні випадки порушення прав людини в часі передвиборчого процесу, про обмеження доступу до інформації, про цензуру тощо.
Другий доповідач – Мамука Андгуладзе, менеджер програм Transparency International Georgia – оцінив наслідки коронакризи для медіасистеми Грузії. Спікер акцентував увагу на впливі російської пропаганди та дезінформації на зміни тематичних акцентів грузинських ЗМІ.
Третій спікер – Джабір Дералла, журналіст, редактор, один із засновників інтернет-ресурсу civil.org.mk, Північна Македонія – долучився до обговорення необхідності зміцнення демократії в країнах, представники яких долучилися до участі в проєкті.
Онлайн-зустріч наштовхує на думку, що артикуляція проблем в інформаційному просторі, спричинених ситуацією із поширенням Сovid-19, проведення паралелей між країнами із різними політичними системами – це лише початковий етап вирішення питання “Що нам робити на локальному, національному, загальноєвропейському та міжнародному рівнях для зміцнення демократії в усіх обговорюваних країнах (Україна, Молдова, Вірменія, Грузія, Німеччина, Білорусь, Північна Македонія)”.
Наступний етап участі у проєкті – робота із досвідченими медіатренерами над виготовленням медіапродуктів у тематичних групах Аудіо, Відео, Блог/Документалістика. Результати творчої співпраці буде оприлюднено в медіапросторі країн-учасниць.
Марія Рожило, доцентка кафедри соціальних комунікацій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *