САЙТ «НІВРОКУ» ЯК КОМУНІКАЦІЙНИЙ ФОРУМ ФтаЖу (Частина 1)
«Нівроку»
 –
це інформаційний ресурс, який був заснований 2018 року для того, щоб студенти факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету публікували власні матеріали та одночасно вчилися працювати  відповідно до вимог сучасної журналістики.          

  Дизайн сайту виконаний у білому, синьому та чорному тонах. Використали лише 3 кольори, аби, як говорить Ринат Корольов, «не перетворювати сайт на циркову постанову» (див. додаток 9).

  На сайті міститься п’ять постійних рубрик («Новини», «StudWorks», Блоги, «ГО «Альтернативна журналістика»» та «StudРада») та два ознайомчі розділи («Про нас» та «Контакти»). Вони допомагають читачам швидко знаходити потрібну інформацію та коротко дізнаватися про особливості та специфіку роботи електронного інформаційного ресурсу.

  Отже, сайт містить такі рубрики та розділи:

  «Новини» — у цій рубриці подаються всі події, які відбулися в межах факультету філології та журналістики. Зокрема, це зустрічі з відомими та успішними людьми (поетами, письменниками, політологами, громадськими діячами, науковцями, дослідниками, журналістами тощо), перемоги та досягнення студентів, презентації книг та фільмів тощо. Наприклад, матеріал «Днями обрали містера СНУ 2019», де розповідається про перемогу студента факультету філології та журналістики на загальноуніверситетському конкурсі.

  «StudWorks» — тут можна знайти різноманітні проєкти активних студентів, які вони організовують поза навчальним процесом. Зокрема, це презентація безпосередньо на сайті промороликів, наукових робіт, фільмів, відеоробіт, магістерських робіт, медіаквесту тощо. Наприклад, матеріал «Студентка навчила не лише смачно їсти, а й читати», де у форматі PDF подано магістерську роботу-журнал про італійську кухню.

  «Блоги» — у цій рубриці кожен студент або викладач може проявити себе, як блогер. Писати автори можуть на усі теми, які їм цікаві. Зараз активно публікуються блоги професорки, докторкифілологічних наук Марії Моклиці із постійною назвою «Думки навздогін». Також дописувачами в цій рубриці є інші викладачі. Здебільшого, їх матеріали торкаються політики та робочої сфери. Зокрема, протягом березня 2019 року публікувалися блоги студентів, де вони ділились враженнями про особливості навчання на факультеті філології та журналістики.

  ГО «Альтернативна журналістика» — тут публікуються різноманітні нестандартні проєкти громадської організації (її членами є викладачі та студенти кафедри соціальних комунікацій) які пропонують новий погляд на журналістику. Більшість матеріалів про фемінізм та сексизм, які є дуже актуальними темами в наш час. Наприклад, публікація «Сексизм у рекламі», де коротко розповідається про лекцію науковиці, феміністки та експертки з гендеру Оксани Кісь, яка відбулась за підтримки Українського жіночого фонду.

  «StudРада» – «наймолодша» рубрика нашого сайту, яка зявилась за ініціативи голови студентської ради факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету філології та журналістики. Тут публікуються рішення, які були прийняті на засіданнях членів студради.

  «Про нас» розділ сайту, де міститься основна інформація про інформаційний ресурс «Нівроку». Коротко та лаконічно написано для кого цей сайт і хто ним займається (студенти та викладачі). Вказано імена та прізвища редакторів сайту.

  «Контакти» – у цьому розділі розміщена електронна адреса, куди може звертатися будь-хто, у кого є ідеї щодо розвитку інформаційного ресурсу «Нівроку» та зауваження щодо роботи сайтуСтуденти та викладачі факультету філології та журналістики, які хочуть опублікувати або корегувати вже опубліковані матеріали, звертаються саме сюди.

  Згодом кількість рубрик сайту буде збільшуватися, адже студентсько-викладацька спілка філологів і журналістів стежить за новими тенденціями та прагне утримати та поповнити читацьку авдиторію.

  Також редакційна група «Нівроку» працює над розробленням своєї концепції та особливого стилю, щоб вивести інтернет-ресурс «Нівроку» на належний рівень.

  Тематика студентського інформаційного ресурсу «Нівроку» різноманітна – від гостросоціальних проблем до розважального наповнення.

  Редакція сайту не боїться публікувати матеріали на будь-яку тему. Наприклад, 21 березня 2019 року у рубриці ГО «Альтернативна журналістика» був оприлюднений «дорослий» журнал Володимира Грисюка «69» (див. додаток 10). Редакційна група робить це для того, аби майбутні журналісти розуміли, що їм доведеться працювати з різноманітною інформацію та вчитися подавати її цікаво та без вульгарщини.

  На сайті можна знайти як інформаційні жанри, так і аналітичні та публіцистичні. Також оприлюднюються творчі проєкти та блоги студентів. Активно публікуються есе, нариси та мотиваційні тексти, де кожен охочий може трішки відлучитись від «сухої» та чітко впорядкованої своєрідності інформаційних жанрів і проявити себе як публіцист.

  Рідше на сайті «Нівроку» публікуються статті, оскільки для виготовлення якісного матеріалу такого жанру потрібно багато часу. Звичайно, студенти факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки розуміють, що несуть соціальну відповідальність перед читачами, тож уникають оприлюднення недопрацьованих статей.

  Дописують на сайт не лише студенти, а й викладачі. Із певною періодичністю доктор філологічних наук, професорка Марія Моклиця публікує у рубриці «Блоги» під постійною назвою «Думки навздогін» свої твори-роздуми (див. додаток 11). Здебільшого, це матеріали на політичну тематику, оскільки вона є актуальною для нашої країни. Її комунікаційним опонентом нерідко стає Оксана Косюк, а однодумцями –Сергій Романов, Олена Кицан та інші.

  Ми вважаємо, що рубрика «Блоги» допомагає відкрити університетському колу цікавих та оригінальних людей. Також ця структура інформаційного ресурсу доводить, що фунцією журналістики є не лише інформування (збирання, обробка та поширення інформації), а й формування громадської думки за допомогою обговорення важливих соціальних проблем, надання можливості виступу для всіх зацікавлених людей.

  У майбутньому редакційна група планує публікувати ще більше матеріалів на актуальні «болючі» теми. Зокрема, хабарництво в університетах, орендування квартир і життя в гуртожитках, поєднання навчання та роботи, досвід подорожей закордон, популяризація українських фільмів, музики тощо, мультимедійна та політична грамотність тощо.


додаток 9. головна сторінка сайту «Нівроку»

 

додаток 10. «Дорослий» журнал «69», опублікований на «Нівроку».

 

додаток 11. Блог Марії Моклиці «Думки навздогін».

 

додаток 12.1, 12.2. Матеріали на гендерну тематику.

 


додаток 13.1, 13.2. Вигляд блоків із зображеннями різного розміру на головній сторінці «Нівроку».

додаток 14

 

додаток 15

 

додаток 16

 

додаток 17

додаток 18

 

 

додаток 19


Ірина Криворучко, Оксана Кашталян , засновниці та редакторки “Нівроку”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *