Довгоочікуване послаблення карантину на Волині

 Понад два місяці суворого карантиного режиму: блок-пости, зачинені ресторани, бібліотеки, театри, кафе, навчальні заклади , ТЦ та ринки. І навіть попри сонячну погоду, на вулицях порожньо, ніби міста перестали жити. Однак уже теж понад два місяці, як карантинні обмеження послабили.  Згідно постанови Кабміну, тепер дозволено відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, можна подорожувати містом та волинню, відвідувати курорти. Які зміни варто очікувати та що про це думають Лучани?

Анна

“Ой, я дуже рада що нарешті дозволили гуляти на вулиці, бо у мене дитина, їй потрібне свіже повітря, прогулянки, природа. Звичайно, ми обережні, стараємось нідочого не торкатись, постійно дезинфікуємо руки і в людних місцях одягаємо захисні маски. Але послаблення карантину – це добре.”

Окрім прогулянок на природі дозволили працювати магазинам, салонам краси,спортивним майданчикам, ТРЦ, дитячим спортивним майданчикам, літнім терасам ресторанів, стоматологіям, музеям. Лучанин Андрій розповідає – уже не міг залишатись вдома.

Андрій

” Я вже засумував за роботою, уявляєте, я засумував за роботою. Дочекатися не міг, щоб бодай просто вийти на прогулянку з друзями, з колегами зустрітись. Мені здається, що нині епідситуація в країні під контролем”.

Однак не всі Лучани позитивно ставляться до послабленя карантину. Марія працює у місцевому кафе, дівчина не вірить, що відвідувачі дійсно будуть дотримуватись правил рекомендованих МОЗ, зокрема тримати соціальну дистанцію та масковий режим. А відтак бачить в цьому загрозу для власного здоров’я.

Марія

“Я вважаю,  ще рано послаблювати карантин, адже статистика захворюваності все ще досить висока, чого не скажеш про можливості тестування…. Тай подивіться, що робиться: багато хворіє лікарів, страшно подумати, що може трапитись, якщо люди почнуть зараз масово хворіти”.

Чи варто було послаблявати карантин і які наслідки це буде мати для Лучан, дізнаємось згодом…

Юлія ПРИЙМАЧУК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *