Унісекс – рівність у моді

Унісекс – модний стиль, який з’явився в 60-ті роки ХХ століття. Багато хто вважає, що основною причиною його появи стали зміни, що відбулися в традиційному розподілі ролей між чоловіком і жінкою. Стиль унісекс стосується не тільки одягу, але також взуття, зачіски, макіяжу і парфуму.

Зародження стилю

Перші кроки до появи цього стилю зробили такі модельєри, як знаменита Коко Шанель і Руді Гернрейх. Перша ввела в жіночу моду елементи чоловічого гардеробу, відмовившись від корсетів і пишних спідниць і вважаючи головним в одязі зручність і комфорт. Другий же в своїх колекціях 60-х років відбив ідею відмови від статевої приналежності, явивши світу унісекс-купальники.

Дехто також вважає, що виникненню стилю сприяли панки і хіппі. Представники цих субкультур сміливо стирали кордон між чоловічим і жіночим одягом, дозволяючи жінці одягатися вільніше, відкидаючи упередженість, пов’язану з зовнішнім виглядом, внаслідок чого в повсякденному вбранні представниць слабкої статі з’явилися джинси і брюки. Першим доступним елементом унісекс-одягу є якраз джинси.

Трохи пізніше на сцену вийшли худенькі дівчата з короткими стрижками, типу моделі Твіггі. На сцені з’явився довговолосий Девід Боуї, який використовував в своєму образі макіяж і яскраві речі в стилі глем-рок, що служило натяком на безстатевість.

Поступово в суспільстві став культивуватися образ сильної ділової жінки, господині своєї долі, одягненої в строгий чоловічий офісний костюм. Жінка отримала нову соціальну роль, що також послужило розмиттю кордонів між чоловічим і жіночим образами.

Розквіт стилю

Вперше на піку популярності стиль унісекс був у 90-х роках ХХ століття завдяки відомому модельєру Кельвіну Кляйна і моделі Кейт Мосс, яка продемонструвала його знамениту колекцію для тінейджерів. У неї Кляйн включив речі, серед яких були безформні светри, костюми світлих відтінків і широкі джинси, які однаково підходили, як юнакам, так і дівчатам. Молодь того часу прийняла даний стиль із захопленням, і він почав свій переможний хід планетою.

Стиль унісекс стер відмінності між статями. У сучасному світі одяг унісекс користується великою популярністю завдяки практичності, демократичності і комфорту. Багато відомих модельєрів говорять про унісекс, як про стиль майбутнього, оскільки він простий і зручний.

Поступово стиль унісекс проник і в область парфумів, сьогодні випускається все більше ароматів, що підходять як чоловікам, так і жінкам, а першопрохідцем в цій області виступив також Кельвін Кляйн зі своїм ароматом Ck Оne.

Секрет стилю унісекс в його універсальності. Він підходить і чоловікам, і жінкам, його шанувальниками є як звичайні люди, так і знаменитості.

Але, крім шанувальників, стиль має ще й своїх противників, що вказують на недоліки загальної уніфікованості: втрата людиною індивідуальності, розмиття кордонів між чоловіками і жінками. Прихильники стилю вважають, що відмінності між чоловіком і жінкою настільки очевидні, що їх не варто підкреслювати за допомогою одягу, так само, як і власну індивідуальність, оскільки шанувальники стилю звикли оцінювати людину за її особистими якостями і вчинками, а не по одягу, який вона носить.

Стиль унісекс розділяється на кілька підвидів: класичний, вуличний, протестний, глобалістських і мілітарі. Сьогодні стиль унісекс дещо здав свої позиції і не має такої популярності, як в 90-ті роки минулого століття, проте як і раніше мільйони людей (і чоловіків і жінок) люблять одягати джинси, кеди, футболки і толстовки в силу їх практичності і зручності. Також великою популярністю користуються сьогодні моделі-андрогени: Андрій Пежіч, Данило Поляков, Мартін Кон, Майкл Хадсон, Купер Томпсон, Марсель Кастенміллер, Агнесс Дейн, Стелла Теннант, Христина Саліновіц, Джеймі Бушер, Саскія де Брау та інші.

Особливості стилю

Любителі унісекс-стилю люблять носити джинси, брюки, пуловери, сорочки, водолазки, джемпери, куртки, джинсовки, пальто. Одяг стилю унісекс не відрізняться яскравістю, не обмежує рухів. Такі речі, як правило, не мнуться, не розстібаються в найбільш невідповідний момент і не заподіють своїм власникам незручності.

Дівчата, які віддають перевагу стилю унісекс, не зловживають макіяжем, частіше носять короткі стрижки, в той час, як хлоці, навпаки, можуть трохи відпустити довжину волосся.

Прихильники стилю вважають за краще носити зручне взуття: кеди, снікерси, кросівки, черевики; дівчата відмовляються від підборів.

З аксесуарів шанувальники стилю носять окуляри, мішкуваті сумки, іноді образ може бути доповнений непомітними прикрасами зі шкіри, дерева і срібла, а також об’ємним шарфом.

Вікторія ЧЕРЧИК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *