Як зробити Луцьк найчистішим?

За минулий рік в Україні утворилося 441,2 мільйони тонн відходів. Найбільше сміття, за даними Держстат, у Дніпропетровській та Полтавській областях.

Так, у Дніпропетровській області – 251,9 млн тонн відходів, це 57% від усього сміття в Україні. У Полтавській області – 97,4 млн тонн, це 22% від усіх відходів.

У п’ятірку також входять Кіровоградська (8,5%), Донецька (5,8%) та Запорізька області (1,2%). На останньому місці Закарпатська область (152,8 тис.тон відходів). Волинь посідає 18 місце у цьому списку (668,1 тис тонн).

Незважаючи на те, що така кількість сміття у нас не є однією з найбільших у країні, ситуація бажає кращого. У Луцьку часто можна побачити, як свідомі жителі міста самостійно прибирають ділянку, де надто багато відходів.

Наприклад, лучанин Микола Падалюк власноруч нещодавно звільняв річку Сапалаївку від сміття. Він розчистив труби під мостом у парку 900-річчя, де протікає річка. Молодика помітила Світлана Конишук. Про його благородний вчинок вона розповіла на своїй сторінці у фейсбуці.

“Микола Падалюк взявся розчищати і виймати з Сапалаївки все те сміття, яке там назбиралось. Хоч погода була тепла , але вода ще дуже холодна, а він в сандалях і в шортах залазив в ту холодну і смердючу воду. Хлопець запросто міг поранитись, бо чого тільки там не було: гілки, пляшки, якісь шмати, скло і… ШИНИ! Навіщо в річку кидати ШИНИ?!  НАЩО?! П’ять чи шість шин йому вдалось дістати звідти з ПРЕВЕЛИКИМ трудом, а скільки їх там ще залишилось?”, – написала жінка.

“Люди, схаменіться!!! Станьте вже нарешті ЛЮДЬМИ !!! Відносьтесь до всього, що вас оточує,  як до себе, як до свого дому !!! ВАМ, НАМ тут жити!!!”, – йдеться у тексті.

https://www.facebook.com/svitlana.konyshuk/videos/841595176245960/?t=9

Таку ж ініціативу перейняли на себе і я з колегою по роботі Анною Журавльовою.  Декілька днів тому, йдучи з роботи, ми вирішили прибрати територію неподалік Стиру. Взяли із собою 10 сміттєвих пакетів, але ще по дорозі ми змушені були їх використати. Купили ще 30 пакетів, але за хвилин 20 і ті закінчилися.

Якби лучани хоча би раз в тиждень виходили на пів години прибрати територію із сміттям, то дуже швидко Луцьк опинився би на останньому місці у рейтингу найбрудніших міст.

Наталія Шпоняк, магістр журналістики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *