Робота чи навчання: що важливіше для сучасної молоді

Чи можна без вищої освіти  впевнено крокувати життям?

ХХІ століття – ера технологічних відкриттів. З кожним днем мережа затягує людей все більше й більше. Віртуальний світ відкриває перед нами нові можливості.

Тут, у віртуальному житті, для користувачів мережі “Інстаграм”, “Ютуб”, “Фейсбук” стали не тільки способом обміну інформацією, а й хорошим заробітком. Тут блогери, які демонструють себе на показ, заробляють цим на життя.

На вулиці зараз ти не зустрінеш жодного перехожого без гаджета у руках. Усі потонули з головою у віртуальному світі і показують виключно картинку свого життя. Демонструють тільки те, що є хорошим, світлим та добрим. Решту приховують під масками та фільтрами.

У мережі “Інстаграм” дуже цікавою темою для обговорення стала проблема “навчання та робота”. Одна відома блогерка з  Івано-Франківська сказала: “Я маю все для того, щоб зараз жити повноцінно, тому я не бачу сенсу вступати в університет, а потім працювати за професією”.

Дуже багато підлітків та старших людей задумалися над цими словами. Можливо, справді? Для чого витрачати час на навчання, потім на роботу, якщо можна просто взяти телефон почати знімати “сторіс” та цим заробляти немалі гроші. Можливо, й добре, що зараз молодь хоче бути незалежною від батьків та повністю забезпечувати сама себе.

Однак дні, проведені в університеті, – це підготовка до дорослого та самостійного життя. За період студентства погляди та сенси змінюються, і легковажний замкнений у собі підліток стає впевненою людиною, яка готова боротися із труднощами.

Передусім навчання – це розвиток і вдосконалення особистості, зміна поглядів на життя й довколишній світ. Як говорить народна мудрість: “Вчитися ніколи не пізно”. Навіть якщо твої знання, які ти здобув у школі чи університеті, не знадобляться у майбутній професії, вони будуть потрібні у повсякденні.  Ти можеш поєднати навчання з роботою, з блогерством, але ніколи не став роботу вище науки та самовдосконалення. Навіть блог буде набагато цікавішим, коли там ти будеш розповідати про підготовку до пар, ситуації в університеті, викладачів та одногрупників.

Звісно, якщо ти нічого не розумієш у сфері блогерства та інтернет-маркетингу, ти ніхто. Але ці знання теж не падають з неба. Без освіти ти будеш змушений тяжко працювати на будівництві, двірником, або в інших професіях, які не потребують особливих знань. А для самого себе так і залишишся нічого не вартим випадковим жителем цієї планети.

Навчання – це наш квиток у хороше й щасливе майбутнє. І, якщо зараз перед тобою стоїть вибір – навчатися чи піти працювати, добре поміркуй та зваж усі за та проти. Я впевнена, ти зробиш правильний вибір.

Анастасія КРИВДІК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *