Бізнес для студента: як першокурсники заробляють без відриву від навчального процесу

Як і будь-який соціальний клас людей, студенти вишів потребують фінансів. Вже ні для кого не новина, що більшості студентів доводиться знаходити час і на навчання, і на заробіток. Кожен хоче самостійно забезпечувати себе та втілювати свої бажання, а отже шукає різні способи заробітку. Чи вдається це студентам Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки?

Максим Березюк – студент-першокурсник економічного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Я знаю Максима як самовпевненого та рішучого хлопця, що звик досягати поставлених  перед собою цілей. Хлопець займається продажем аксесуарів для техніки Apple, а рік тому відкрив власний онлайн-магазин. Максим запевняє, що насамперед ця справа приносить йому задоволення, а до того ж і певний дохід.

«Я побачив, що на ці товари є попит, а дійсно хороших магазинів із цікавим асортиментом у Луцьку мало. Звичайно, в майбутньому я планую й надалі займатись цим, розвивати магазин та перейти із режиму онлайн, але всьому свій час», – стверджує Максим.

Студент впевнений, що та база знань, яку він отримує в університеті, значно допоможе йому в майбутньому, адже побудувати успішний бізнес без знань та досвіду неможливо.

Аліна Ткачук – студентка-першокурсниця факультету філології та журналістики, моя одногрупниця та дуже творча дівчина. На початку нашого знайомства Аліна розпочала вести блог у Інстаграм, де ділиться своїм досвідом, розповідає про навчання та дає поради іншим.

«Мене дуже надихали відомі особистості, які ведуть активне життя в соціальних мережах, тому я вирішила теж спробувати. Розпочала я кілька місяців тому, за цей час було багато рекламних пропозицій та контрактів, які приносять мені дохід», – розповідає студентка.

Дівчина стверджує, що вже 4 місяці забезпечує себе сама та намагається поєднувати навчання із веденням блогу. Запевняє, що важко, але спеціальність журналіста, яку Аліна обрала, дуже тісно пов’язана з її хобі, тому, сподівається, що зможе й надалі поєднувати корисне з приємним.

«Коли моя аудиторія збільшиться, то планую запустити свій власний бренд одягу, який стане доступним для кожного. Вважаю, що ніколи не потрібно стояти на місці, завжди шукати нові можливості для заробітку та розвиватись», – додає Аліна.

Катерина Зінченко – студентка-першокурсниця факультету філології та журналістики Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. З 16 років вона пов’язала своє життя із фотографією. Робити професійні знімки стало не лише порцією натхнення, а й способом заробітку та втілення усіх бажань.

«Я з дитинства люблю фотографувати усе та усіх, отримую велике задоволення від професійних зйомок та результату. В 16 років я зрозуміла, що можу перетворити своє хобі на один із способів заробітку, тому розпочала займатись цим професійно у своєму місті. В Олександрії я мала змогу розвивати потенціал, адже місто невелике, відповідно і фотографів недостатньо», – розповіла Катя.

Дівчина додає, що журналістам часто доводиться працювати із фототехнікою, тому цей життєвий досвід та вміння фотографувати обов’язково знадобляться у майбутньому.

«Я гадаю, що мої вміння ніколи не будуть зайвими. Поки що, у Луцьку, мені складно реалізувати себе, адже навчання забирає багато часу, але сподіваюсь, що у майбутньому я повернусь до улюбленої справи та зможу вдосконалювати свої знання, поєднуючи із навчанням», – запевняє студентка.

Знайти підробіток студенту не так вже й складно, головне навчитися грамотно поєднувати усе з навчанням – останнє повинно залишатися в пріоритеті. Не потрібно лінуватись та боятись, адже кожен з чогось розпочинає.

Єлизавета СЕНАТОР, студентка-журналістка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *