Електронна чи паперова книга?

ХХІ століття вважають ерою цифрових технологій. Щодня люди щось шукають в Інтернеті, дивляться телепередачі, пізнають світ через екрани мобільних пристроїв чи комп’ютерів. Книжки відійшли на другий план, а хто читає їх — здебільшого робить це в електронному вигляді. Я роздумувала над цим питанням і виявила деякі недоліки та переваги, як в друкованих книгах, так і в електронних.

 

Друковані книги мають безліч переваг. Наприклад, ми можемо тримати їх в руках, перегортати сторінки, відчувати запах нової книги. Також, з друкованими екземплярами зір не псується взагалі або зовсім мало (звісно, при правильному читанні), що дуже важливо для нинішнього покоління. Друковані книжки стануть чудовим подарунком дорослим і дітям. Ними можна поділитись зі знайомими, рідними і друзями. Все ж, ці книги виготовлені з паперу, тому є екологічними, але для того, щоб виготовити папір, треба розрізати дерева і переробити їх. Іноді обсяг книжки перевищує 400 сторінок і більше. Такі примірники є дуже важкими і немобільними. Читати їх поза домом буде складно й непрактично, що в сучасному світі дуже важливо. Ще одним недоліком є ціна. У середньому, книги, обсягом 200-300 сторінок, коштують 100-200 грн. Здебільшого, ціна залежить від якості паперу, обсягу надрукованого матеріалу, обкладинки та ілюстрацій.

 

Електронні книги майже нічим не поступаються друкованим. Такі книги дозволяють прочитати твір, зрозуміти його головну думку, тему та ідею, але вони легші й ви матимете змогу читати поза будинком, навіть в громадському транспорті. Зрозуміло, що електронні варіанти творів не передадуть всієї атмосфери процесу читання, але на розуміння твору це ніяк не вплине. Книжки в електронному вигляді коштують відносно недорого – приблизно до 100 грн. Іноді їх можна знайти абсолютно безкоштовно. Все через те, що вони не потребують паперу для друкування, яскравих обкладинок і багато ілюстрацій. Зір з такими книгами буде псуватися трохи швидше, але якщо читати сидячи з дуже гарним освітленням і робити коротенькі перерви між сторінками, то ваші очі матимуть менше поганого впливу з пристроїв, де знаходиться текст. Ці поради можна використовувати також і для друкованих книжок.

 

Я користуюся і друкованими книгами, і електронними. Кожен варіант МАЄ своїх прихильників . Наприклад, в автобусі чи поїзді я використовую електронну книгу, бо з друкованою дуже важко сконцентрувати зір на рядках. Вдома мені краще читати паперові книжки при гарному освітленні, звісно.

 

Отже, обрайте для себе найзручніший варіант і розвивайте себе як особистість.

 

 Анастасія ЧУЙКО, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *