Мільйон за публікацію

Скільки заробляють блогери і чому бренди платять їм гроші

Дослідження ринку блогерів здійснюють з такою ж швидкістю, з якою ростуть гонорари інтернет-зірок: один мільйон за пост в Instagram – давно уже не дивина. У відомих на весь світ блогерів ціна за один пост може сягати і більше! Про інфлюенсер-маркетинг та чому він потрібен великим брендам – читайте у моєму матеріалі у форматі міні дослідження.

Чому косметику і модний одяг рекламують блогери? Статистика не обманює: з розвитком інтернету бренди розподіляють рекламний бюджет тому, що хочуть поширювати інформацію не лише у друкованій пресі, а й у нових медіа. Наприклад, згідно зі звітом аналітичної компанії eMarketer, у 2018 році рекламодавці витратили на розміщення в американських журналах на 18% менше грошей, аніж у 2017-му, а за 10 років сума зменшилася удвічі. Calvin Klein взагалі вирішив відмовитися від друкованої реклами як основної і залишити її тільки для підтримання диджитал-кампаній. На фоні цих змін реклама у блогерів на платформах Instagram та YouTube стає все більш актуальним форматом: у багатьох із них охоплення аудиторії дорівнює охопленню традиційної преси, а подекуди і перевищує його.

Чи багато брендів уже працюють з інфлюенсерами (лідерами думок)? Так, у США, згідно з даними Асоціації національних рекламодавців за 2018 рік, 75% компаній вже розвивають відділ інфлюенсер-маркетингу, а решта планують започаткувати такий напрям або розширити рекламну присутність в акаунтах блогерів упродовж року. Дві треті брендів зазначають, що розміщення реклами в інфлюенсерів допомагає їм досягти більш активної аудиторії і зробити рекламні кампанії результативнішими.

Скільки коштують публікації в інфлюенсерів? Ціни різні. Блогери-початківці можуть співпрацювати з брендами на умовах бартеру (реклама в обмін на продукт, подорож, послугу), натомість у топових блогерів ціна однієї рекламної публікації сягає сотень тисяч доларів. Компанія HopperHQ щорічно створює рейтинги найбільш високооплачуваних інстаграм-зірок. Зараз у списку лідерів Кайлі Дженнер. У середньому рекламодавцям доведеться заплатити за публікацію у неї понад мільйон доларів (1 266 000 доларів). На другому місці – Аріана Гранде (996 000 доларів), на третьому – футболіст Кріштіану Роналду (975 000 доларів). Кім Кардашян опинилася лише на четвертому місці – пост у неї коштує 900 000 доларів. У модній сфері прейскуранти нижчі: серед fashion-зірок лідерство взяла Белла Хадід, яка просить за публікацію 86 300, а Емілі Ратаковські – всього 80 700 доларів. Припускають, що у 2019 році бренди всього світу витратять 8,5 мільярдів доларів на рекламу у блогерів, а в 2020 році ця сума зросте до 10 мільярдів.

Підписників не дратує реклама у блогерів? Здається, що ні. Загалом, користувачі ставляться до рекламних постів інфлюенсерів нейтрально чи навіть позитивно. Інфлюенсер повинен чітко відповідати цільовій аудиторії, а рекламний пост варто подавати як ненав’язливу складову блогу.

Як визначити ефективність реклами у блогера? Спочатку основним мірилом успіху блогера була кількість підписників і активність аудиторії, тобто кількість лайків і коментарів під публікаціями. Тепер з розвитком тематичних блогів (від екоактивізму у моді до колекціонування вінтажних речей) і з невеликою, зате більш концентрованою аудиторією, бренди по-інакшому оцінюють співпрацю. Основний критерій – релевантність конкретного інфлюенсера до цінностей та ідеї конкретного інфлюенсера чи компанії, а також те, наскільки ефективно блогер активізує своїх підписників і як веде діалог. Хороший показник ефективності – кількість продажів рекламного продукту. Наприклад, після фото Кяри Фераньї з мікросумкою Jacquemus цю модель (вартість 215 євро) швидко «розгребли» її підписники.

Чим більше підписників, тим краще? Ні! Зі всіх брендів, які співпрацюють з блогерами, тільки 44% мають справу з тими блогерами, кількість підписників сягає сотні тисяч. Дві третини брендів співпрацюють з мікроінфлюенсерами, у яких всього лише від 25 до 100 тисяч підписників, а 59%  – з тими, у кого менше, ніж 25 тисяч. Причина одна: бренди хочуть розподілити рекламний бюджет між кількома менш популярними блогерами, аніж розтратити всю суму на одну суперзірку. Таке рішення дає кращий результат для рекламодавців. До того ж, останні дані говорять по те, що у великих інфлюенсерів може бути левова частка несправжньої аудиторії.

Що робити, якщо підписники – фейкові? На жаль, буває і таке. Компанія ІСМР перевірила акаунти деяких знаменитостей і довідалася, що у Кім Кардашян майже 44% аудиторії – фейки. У її сестри Кортні – 49%, а у популярної ведучої Елен Дедженерес взагалі 58%! Через доступність інструментів для «накручування» кількість підписників перестає бути основним показником, на який орієнтуються бренди під час вибору блогера для рекламної співпраці. Очевидно, у майбутньому інфлюенсер-маркетинг буде орієнтуватися на невеликі акаунти. Хто зна, можливо, вже скоро кожна компанія матиме контракт з певним брендом. А ви як вважаєте? Пишіть у коментарях.

Єлизавета НАХАМЕЦЬ, магістр журналістики

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *