Карантин у школах: як під час карантину працюють учні та вчителі

У зв’язку з пандемією коронавірусу в Україні, учні в школах перейшли на дистанційне навчання. Це ускладнило життя не лише дітям, а й вчителям.

За наказом Міністерства освіти від 12 березня у школах зупинили звичний навчально-виховний процес та перейшли на дистанційну форму навчання.

У багатьох дітей, особливо тих, хто живе у селі,  немає інтернету, а отже немає змоги навчатися дистанційно. Деякі діти мусять просити домашнє завдання через своїх однокласників, виконувати його, а потім йти і просити, щоб вони скинули його вчителям. І це дуже не зручно. Але робити його вони мають.

Через коронавірусну інфекцію постраждало багато шкіл. І постає  питання: «Коли ж цей карантин закінчиться?» Але, на це запитання ніхто відповіді дати не може, оскільки карантин уже третій раз продовжують, а хворих в Україні усе більшає.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 26 квітня в Україні 8617 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 209 летальних, 840 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 494 нових випадків.

На амбулаторному лікуванні 5 867 пацієнтів, з них 471 дитини та 1 391 медпрацівник. Усього госпіталізовано 2 750 осіб, з них 115 дітей та 284 медики. На апараті штучної вентиляції легенів знаходиться 107 людей, у тому числі одна дитина та 7 медиків.

Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померло 209 людей, з них 108 чоловіків та 101 жінка. Серед померлих переважають особи віком від 50-ти років (86%).

Загалом 840 пацієнтів вже одужали, з них 162 медики, — повторне лабораторне дослідження не виявило вірусу в організмі.

Дослідження проводилися вірусологічною референс-лабораторією Центру громадського здоров’я України, а також обласними лабораторіями. Станом на ранок 26 квітня 2020 року до Центру надійшло 873 повідомлення про підозру на COVID-19. Всього з початку 2020 року надійшло 24842 повідомлень про підозру на COVID-19.

З цієї статистики, можна зрозуміти, що карантин ще не скоро закінчиться. А отже учні ще не швидко сядуть за свої парти. До кінця навчального року залишився місяць. А що ж далі? Як випускники будуть складати іспити? Дистанційно? Чи перенесуть дати ЗНО? Поки що невідомо. Ми запитали деяких вчителів, що вони думають про карантин? І як, на їхню думку, випускники будуть складати іспити?

Зубрик В.П., вчителька зарубіжної літератури та класний керівник 9 класу Ялтушківської ЗОШ думає, що запровадження карантину, навряд чи запобігає поширенню коронавірусу, адже більшість дітей не сидить на вдома, а вільно гуляють містом, для них це як канікули, де можна в основному відпочити, погуляти з друзями. І зовсім не дотримуються рекомендацій, адже гуляють вони без масок. Вже краще було б відновити навчання, щоб діти за партами сиділи в масках і рукавичках. Адже з цього було б більше користі для дітей, ніж так. Також багато з них не виконують домашнє завдання, а потім за що їм оцінки ставити? А в кінці року потрібно поставити якийсь підсумок. А з приводу іспитів, їй здається, якщо карантин ще продовжать, то їх просто перенесуть на якусь іншу дату.

Паращук С. М., директор Ялтушківської ЗОШ, коментує усе так: «Карантин – це не відпочинок для дітей, це спосіб удосконалюватись, ставати кращими, виконувати всі завдання, і отримувати оцінки, щоб в кінці року був хороший підсумок. Мені здається, що дітям дистанційно легше вчитися, адже на урок потрібно вчити, переказувати, виконувати завдання швидко, тому що час дуже обмежений, буквально 10 – 15 хв. на якесь завдання, а дистанційно, вчити багато не потрібно, і скидають кілька завдань на термін 2-3 дні. Це вже легше. А діти в наш час дуже ліниві…Карантин запровадили для того, щоб люди береглися, та по мінімуму виходили з дому, а як кудись потрібно йти, то обов’язково бути в масці. І діти, які просто гуляють на карантині як на канікулах, не повинні так поводитись, за ними насамперед повинні дивитися їхні батьки, адже вони наражають на небезпеку не лише себе, а й своїх рідних. Але, якщо діти своїх батьків не слухають, то вчителів точно не будуть,  і говорити їм чи не говорити, це точно не допоможе. Думаю, діти на навчання повернуться вже з 1 вересня, а іспити будуть здавати дистанційно, або ж просто перенесуть дати. Точно поки що не відомо»

Шемчук Т. Є., вчителька української мови та літератури Ялтушківської ЗОШ, каже, що їй важко дистанційно навчати дітей, оскільки вона з інтернетом не дуже товаришує, і важко навчитися, тому вона, щоб скинути домашнє завдання учням, просить свою невістку, щоб та поширила інформацію. Дуже не звично в такій формі працювати, але доводиться звикати. Особливо не звично, коли за програмою учням потрібно вивчити вірш, але здати його не можливо, тому доводиться вигадувати якісь завдання, (тестування до прикладу), аби впевнитися що його хоча б читали. Надіялась, що 24 квітня вже вийдуть з карантину, але його продовжили поки що до 11 травня. І далі, напевно, також продовжать, тому на жаль доведеться цей рік закінчувати в дистанційній формі.

Отже, приходимо до висновку, що вчителям важче працювати на дистанційній формі навчання, ніж дітям. Є вчителі поважного віку, які не товаришують з інтернетом, а тому вони не можуть надіслати домашнє завдання учням, доводиться когось просити, але не завжди виходить. Також, не всі учні виконують це домашнє завдання, через відсутність мережі, чи ще з якихось причин, тому їх неможливо оцінити, а вчителям потрібно поставити бал. Щодо карантину, ми бачимо статистику – в Україні все більше і більше хворих. Звісно, є хворі, що одужуть, але за минулу добу одужали лише понад 200 людей, а захворіли майже 500. Є багато і летальних випадків. Тому навряд чи, ми вийдемо з  карантину найближчим часом.

Закликаємо  Вас не виходити з дому без нагальної потреби, щоб не наражати на небезпеку себе і своїх близьких!

МОЗ закликає: при перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

Оксана КРУК, студентка-журналістка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *