Джаз у Луцьку: плани та перспективи на 2020 рік

У Міжнародний день джазу (30 квітня) НІВРОКУ вирішив поспілкуватися із Віктором Грисюком – співвласником джазового клубу «Цитра» у Луцьку та організатором джазових фестивалів.

фото із особистої сторінки Віктора та джазового клубу «Цитра»

Про роботу «Цитри»:

«Рівно рік тому ми відкрили перший у місті джазовий клуб “Цитра”: ми святкували із музикантами міжнародний день джазу. Робили технічне відкриття, бо цікавило, яким буде звук, як це буде виглядати на наших живих концертах, коли для усіх відкриємо “Цитру”. І, на жаль, так сталося, що пройшов рік, і ми святкуємо Міжнародний день джазу не в “Цитрі”. Це дуже прикро, оскільки “Цитра” за цей період стала для нас реально другим домом. Я завжди казав, що наш заклад – це більше, ніж бар чи клуб – це простір свободи. Простір, де можна творити різноформатну культуру у нас, крім джазу був блюз, рок-н-рол, фольк, діджей сет.
У нас були театр, читання віршів, і у нас були вінілові вечірки. Тобто, насправді джаз за своєю суттю – це стиль свободи, це музика свободи, це музика вільних людей. Ми хотіли б, щоб ця музика, цей формат затишку, культури, атмосфери, розкутості був у “Цитрі”. І планів було багато: у нас фактично три-чотири концерти щотижня планувалося. На жаль, так сталося, що коронавірус всі ці плани скасував – було багато заплановано на кілька місяців вперед.

Що ж буде далі? Я впевнений, що ми це все переживемо. Побачимо, у якому форматі будемо відкриватися, але планів дуже багато. Я більше, ніж впевнений, що без культури ніяк, її багато не буває. Тому “Цитра” буде, а після карантину будемо дивувати відвідувачів: джазу буде багато не лише з України, а й з інших країн».

«Цитра» в умовах карантину:

«Також зараз ми працюємо над форматом онлайн-концертів. Вже кілька разів експериментували, багато наших друзів-музикантів з різних куточків світу хочуть нас підтримати, поділитися своєю музикою. Я думаю, що ми виставлятимемо відео, онлайн трансляції. Адже життя триває і карантин – це не привід про це забувати. Проте, детальніше щось складно планувати, адже не знаємо, як розгортатимуться події. Впевнений, що все буде добре».

фото із особистої сторінки Віктора та джазового клубу «Цитра»

Про джазові фестивалі Луцька у 2020 році:

«ArtJazzFestival (Луцьк – Рівне: проходить у кінці серпня/на початку вересня у Луцькому замку). Це великий фестиваль, і важко планувати чи буде і він і в якому форматі. У кінці травня буде зрозуміло, чи фестиваль відбудеться, чи будемо його переносити. Але очевидно, що він буде у більш обмеженому форматі, ніж ми планували. У нас були попередні домовленості із зірками світового рівня: із Європи,США, України.

Щодо зимового фестивалю JazzBez (він відбувається водночас у багатьох містах України та Польщі). Важко поки щось говорити: раніше ми все планували мінімум за рік. Зараз поки складно прорахувати все, навіть логістику, якщо, звісно, відкриють кордони».

Проте, пан Віктор нас запевнив, що у Луцьку джаз не пропаде! Тому чекаємо на завершення карантину, щоб побачити, що ж такого для нас підготували у «Цитрі» та на джазових фестивалях.

Jazzdoit!

Ліна ВАСЯК, магістр журналістики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *